Fiyat/performansa özel Router

171

TP-Link, fiyat/performans odaklı yeni bir yönlendirici (router) modelini daha satışa sundu. Archer C50 model yönlendirici, 802.11ac destekli ve toplamda 1200Mbps (1.2Gbps) kablosuz hızlara ulaşabiliyor.

Son derece geniş mahsul ailesine sahip olan TP-Link, tüketicilere her ürün grubunda birdenbire fazla seçenek sunuyor. TP-Link’in AC destekli yönlendirici ailesinin yeni üyesi olan Archer C50, ayrıca evler keza de küçük ofisler için yerinde bir mahsul. Eşzamanlı çift kanal desteğine sahip olan yönlendirici ile hem e-posta, web’te sörf gibi iş uygulamaları keza de online oyun, HD film indirme gibi davet uygulamaları benzer anda ve aralıksız olarak yapılabiliyor. Aygıt 5GHz kanalında 867Mbps, 2.4GHz kanalında ise 300Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor.

802.11ac desteği, bir önceki standart olan N destekli cihazlara göre kablosuz hızı üç kat daha artırıyor. Bu sayede daha seri ve kaliteli WiFi bağlantısı olası oluyor. bununla birlikte Archer C50’nin reformcu anten tasarımı nedeniyle WiFi sinyallerinin gücü artıyor ve kapsama alanı genişliyor. Cihaz üstünde yer alan USB bağlantı noktası ise printer, disk gibi cihazları kablolu olarak ağa dahil etmeyi sağlıyor.

Kullanımı kolaylaştıran ve zenginleştiren özellikler

TP-Link Archer C50, o kadar fazla nitelik ile hem kullanımı kolaylaştırıyor hem de güvenliği artırıyor. Bunlardan ilki Ebeveyn Kontrolü. Bu nitelik bir uçtan bir uca evlerde anne-babalar; işyerlerinde ise yöneticiler çocukların/çalışanların ağa erişiminde dağıtılmış kısıtlamaları basitçe yapabiliyor. Ağa bağlantı saatlerinden erişilmesi gözden düşmüş sitelerin engellenmesine değin öbür senaryolar Ebeveyn Kontrolü uygulaması ile muhtemel oluyor.

Bir başka güvenliği ilgilendiren özellik ise Misafir Ağı uygulaması. Eve veya ofise konuk olarak gelenlerin özel ağımıza ve şifremize erişmeden WiFi kullanmasını sağlayan bu dilekçe ile misafirler için zahmetsizce öbür bir ağ oluşturuluyor.

TP-Link’in cihazları zeki telefonlardan kurup yönetmeyi karşılayan Tether uygulaması ise ayrıca Android keza de iOS destekli cihazlardan zahmetsizce tüm ayarları yapmaya olasılık veriyor. Bu uygulama ile mahsul kurulumu da fazla kolay şekilde yapılabiliyor. Ayrıca Davetli Ağı, Ebeveyn Kontrolü gibi bütün ayarlar da akıllı telefonlardan düzenlenebiliyor.

Archer C50, en yeni internet protokolü olan IPv6 desteği sunuyor. Bu da ağın gelecekteki değişimlerden etkilenmemesini sağlıyor.  Archer C50’nin tavsiye edilen satış fiyatı 169 TL (KDV dahil).

Önceki HaberJüpiter sadece en büyük gezegen yok bununla beraber… Sonraki HaberSingapur, Hacker’ları Lisanslıyor!
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir