Galaxy S8 rekora doymuyor!

62

Samsung’un yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S8 ve Galaxy S8+, satışa sunulduğundan bu yanlamasına hızlı bir satış grafiği yakaladı. Özellikle Samsung’un evi Güney Kore’de kullanıcılar kadar büyük istek görebilen telefonlar, her gün yaklaşık 11 bin ila 12 bin kişi tarafında satın alınıyor. Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın Güney Kore’de toplam satış miktarı ise 1.3 milyonu aşmış durumda.

Elbette S8 ve S8+’ın bu denli yüksek bir satış grafiği yakalaması, şirketin hisselerini de olumlu yöne etkilemiş durumda. Hisse fiyatını 2.41 milyon Won‘a (2.120$) yükselten Samsung, böylece Note 7 faciasının da yaralarını sarmış görünüyor.

Elbette telefonların bu denli satıyor olmasının en büyük sebebi, şüphesiz Infinity Display ekran ve Exynos 8895 / Snapdragon 835 işlemcilerin gücü. Böylece piyasadaki en reformcu ve güçlü telefonlar olan S8 ve S8+, olasılıkla satış grafiğini de önümüzdeki günlerde arttırmaya devam edecek.

Temmuz ayı içinde S8 ve S8+’ın pembe altın ve mavi mercan renklerinin de Güney Kore’den başlayarak öteki bölgelerde de satışa sunulacak olması, satışlara artı bir etkide daha bulunacak. Güney Koreli şirket, bunun derhal peşinde da Galaxy Note FE‘yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Önceki HaberiPhone 8, Yeni Videoda Her Açıdan Göründü! Sonraki HaberGoogle, Telefonlar İçin Touchpad Patenti Alıyor
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi hilesi