Galaxy S8’in iris tarayıcısı hack’lendi!

62

Samsung Galaxy S8’in iris tarama işlevinin yüzde yüz güvenli olmadığı, kilidi aştığını söyleyen Alman hacker’lar göre ispat edildi.

Herhangi bir güvenlik önlemi için “aşılmaz” seslenmek epeyce ciddi bir bahis ama Samsung, kendi web sitesinde Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın iris tarayıcısı için “Aşılmaz bir güvenlik” sözcüklerini kullanıyor. Ama biyometrik kilit açma yöntemlerinin çoğunun aşılabilir olduğu biliniyor.

2017052411285651172.jpgGalaxy S8'in İris Tarayıcısını Hack'lediler!

Daha önce iPhone’un parmak izi sensörünü hack’leyen grup, bu sefer Galaxy S8’in iris tarayıcısını kandırdı. gerçi bu meslek çok kolay değil ve hacker’lara kadar bazı aksesuarlara ihtiyacınız var.

Chaos Computer Club, güvenliği dinmek için şunları kullandı:

Kurbanın yüksek çözünürlüklü bir fotoğrafı. Göz fotoğrafını bastırmak için lazer printer. Gözün kavisini taklit etmek için bir kontakt lens.

Fotoğrafı çekerken gece modunu kullanmakta menfaat var çünkü Galaxy S8’in iris tarayıcısı, kızılötesi ışıkla çalışıyor. Hacker’lara kadar Galaxy S8’i hack’lemek için gerekenlerin maliyeti, Galaxy S8’den daha eksik.

Grup, telefonu hack’lerken Samsung’un lazer yazıcısı kullandığını söyleyerek firmayla eğlenmeyi de ihmalkârlık etmedi.

2017052411290332472.jpgGalaxy S8'in İris Tarayıcısını Hack'lediler!

Bu hack sizi artı korkutmasın çünkü kilit yöntemlerinin birçok aşılmaz yok. Telefonunuz bir başkasının eline geçerse süratli davranıp, onu uzakta temizleyebilir ve verilerinizi güvende tutabilirsiniz. Elbette Samsung’un bu hack’i dikkate alıp, Galaxy Note 8’de daha tehlikesiz bir iris tarama işlevi sunmasını umuyoruz.

Önceki HaberUltraISO ile ISO dosyalarını düzenleyin!  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri