Google’dan “bağımsız VR” müjdesi!

71

Geçtiğimiz yılın Google I/O geliştirici konferansı sanal gerçeklik (VR) üzerine odaklanmaktaydı ve firma Daydream duyurusunu yapmıştı. Öyle fazla VR başlığında olduğu gibi Daydream View başlığı da kastetmek için bir telefona ihtiyaç duyuyordu.

Hatta genel olarak piyasada yalnızca iki nesil VR başlığı olduğu söylenebilir. Samsung’un Gear VR ürünü ve Daydream View gibi bir telefona gereksinim duyanlar ile HTC Vive ve Oculus Rift gibi bir bilgisayara bağlanması gerekenler…

Ancak Google, VR teknolojisinin bir sonraki adımını bu yılın I/O kongeransında duyurdu. Bu adım, herhangi bir cihaza bağlı olmayan egemen bir başlık olacak. Aygıt, içeriden-açık havada takip teknolojisi kullanacak; başka bir anlatım tarzı ile hareketlerinizi algılamak için ek algılayıcılara ihtiyaç duymayacak.

Geçtiğimiz hafta Microsoft’un Build 2017 geliştirici konferansında firma, Windows Mixed Reality başa-takılan ekranları (HMD’ler) için geliştirici paketlerinin ön siparişe hazır olduğunu ve bu yaz mevsiminde sunulacaklarını duyurmuştu. Son ürünler güz mevsimine kadar sunulmayacak ve hâlâ bir bilgisayara ast olmaları gerekecek. 

Önceki HaberAktif Android Cihaz Sayısı Uçuşa Geçti! Sonraki HaberBir Efsanenin Vedası: Chris Cornell Kimdir?
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri