Google’dan Suriye’ye özel site!

41

Google, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ile bir araya gelerek Suriyeli mültecilerle ilgili en fazla merak edilen soruları cevaplamaya başladı.

Suriyeli aileler ve çocuklar, kendi istekleri açık havada gelişen savaştan dolayı ülkelerini terk etmek durumunda kalmışlar ve birçok ülke, acımasız biçimde kapılarını mültecilere kapamıştı. Açıklanmış ülkelerde bugün Google’ın antre sayfasında beliren yeni web sitesi www.searchingforsyria.org ise Suriye ile ilgili dünya çapında en çok yapılan aramaları cevaplamayı amaçlıyor.

Web sitesinin cevapladığı sorular aralarında olup bitenleri daha iyi anlamaya yönelik “Suriyeli mülteciler nereye gidiyor?”, “Suriye, savaştan önce nasıldı?” gibi sorular var. Sitede “Suriye’de ne oluyor?”, “Sığınmacı nedir?”, “Suriyeli mülteciler nereye gidiyor” ve “Suriyeli mültecilere nasıl takviye ederim?” gibi en sık sorulan dört soru da yanıt buluyor. Sitenin amaçlarından biri, BM’nin insancıl girişimleri için fon toplamak.

Bir bütünüyle bakıldığında hazin olduğu kadar içleri acıtan site, Google ve UNHCR’ye göre insanların “son altı yılda gerçekleşen felaketleri daha iyi anlamasını” sağlayacak.

Önceki HaberOnePlus 5’in Çift Kamerası Var Ama Kulaklık Girişi Yok  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri