‘Gündem Konuları’ tekrar elden geçiyor

69

Facebook yaptığı açıklamada kullanıcıların daha artı kaynaktan haberleri görebilmesini istediğini söyledi. Şirket, Çarşamba günü Gündem Konuları özelliğini her yerde elden geçirdiğini, bu sayede belli bir konudaki haberlere erişimin daha basit ayla geldiğini açıkladı. Hemen, gündemde olan bir konuya tıkladığınızda, öbür kaynaklardan aynı konu hakkında bir fazla haber ile karşılaşacaksınız. Ayrıca bu konular hakkında arkadaşlarınızın ve ünlülerin ne yorumlar yaptığını da görebileceksiniz.

Facebook bununla beraber bu özelliği telefonlarda daha bariz ve elverişli yerine getirmek istiyor. derhal yürütülen minik bir testte, telefon kullanıcılarının haber kaynaklarına 3 adet gündem konusu gösteriliyor.

2017052509541785106.jpgFacebook, 'Gündem Konuları'nı Tekrar Güncelliyor

Şirket, daha önce kullanıcıların erişebildiği haberleri istediği gibi değiştirerek toplulukları teftiş etmeye çalışmakla suçlanmıştı. Filtre balonu adı verilen bu sistem, kullanıcıların zaten sahip oldukları inanç ve görüşleri pekiştiren bir çeşit sansür sistemi. Gündem Konuları’na yapılan bu değişiklikler yoluyla Facebook üzerindeki bu negatif algı azaltmaya çalışıyor olabilir.

İLGİLİ HABER Facebook’tan yeni yemek yemek işlevi! Önceki HaberCreators Update, Cihazların Yüzde 18’ine Girdi! Sonraki HaberZuckerberg’in Yurt Odası Ortaya Çıktı!
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri