İnternet devi, drone işine girdi!

61

Kaybolan fotoğraflar ve videolar tekrar tekrar karlı olmayabiliyor. Bu yüzden de Snapchat asıl firması Snap, öteki alanlara genişlemeyi amaçlıyor. Görünene tarafından girmeyi planladığı birincil yeni alan da drone’lar olabilir.

Snapchat’in drone’ları düşünmeye başladığına dair ilk söylentiler anonim kaynakların New York Times ile konuşmaları ile beraber Mart ayında ortaya çıkmıştı. O sıralarda söylenene göre işyeri, gökyüzünden fotoğraf ve video çekecek olan kendi drone’unu üretmeye çalışıyordu.

Şimdi de Buzzfeed’in haberine kadar Snap, LA tabanlı ufak bir drone üreticisi olan Ctrl Me Robotics firmasını izafi olarak ucuz bir fiyat olan 1 milyon dolara satın aldı. 

acilen Snap’in kendi drone’unu mu satışa sunacağı yoksa yalnızca öteki cihazlar için yazılım ve aksesuarlar mı üreteceği belirli değil. Ama bundan böyle firmanın donanım piyasasına genişlemesinin Snapchat Spectacles’dan çok daha öteye gideceği belirli.

Hem Ctrl Me Robotics’in kendi drone’larını üretme aşamasına ulaşıp ulaşmadığı da belirlenmiş değil. Firmanın, diğer drone’lar için özel ürünler ve yazılımlar ürettiği ve film üreticilerinin havadan en iyi pozları yakalamalarına olanak tanımaya çalıştığı belirli ve bu da Snap’in ilgileneceği bir şey gibi gözüküyor.

Henüz Snap tarafından resmi bir yorumlama üretilmiş değil ve bu yüzden drone teknolojisinin ne yöne ilerleyeceği hakkında söylenenler yalnızca tahmin.

Önceki HaberEn İyi Çin Alışveriş Sitelerini Araştırdık!  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi hilesi