iOS 11, iPhone 8 hakkında neler diyor?

66

Apple’ın mobil işletim sisteminin en son sürümü iOS 11, WWDC 2017’de tanıtıldı. Güncelleme, piyasadaki iPhone ve iPad’lere bir dizi yeni nitelik ekliyor.

Ancak iOS 11’in ilgisinden nasiplenen cihazlar, piyasadaki iPhone ve iPad’lerden ibaret yok. iOS 11’in sonbahardaki çıkış tarihi, beklenen iPhone 8‘in çıkış tarihiyle eşleşiyor. Peki iOS 11, iPhone 8 hakkında ne gibi ipuçları veriyor?

2017060711263320072.jpgiOS 11, iPhone 8 Hakkında Neler Söylüyor?

Apple, WWDC 2017’deki tanıtımında makine öğreniminden sık sık bahsetti. Buradan iPhone 8’in etrafımızda olup bitenleri ve yaptıklarımızı daha iyi anlayıp, bize hatırlatıcılar ve daha isabetli öneriler sunacağı sonucu çıkarılabilir.

Firma, JPEG yerine iki kat daha iyi sıkıştırma ve daha iyi düşük ışık performansı sunan HEIF formatına geçiyor. Buradan iPhone 8’in daha iyi bir kamerayla geleceğini ve büyük resimleri depolamakta sorun yaşamayacağını anlıyoruz. HEIF’in nasıl çalıştığını ve nelerle ahenkli olduğunu ise şimdilik bilmiyoruz.

iOS 11, iki kat daha iyi sıkıştırmayı yalnızca fotoğraflara yok, videolara da getiriyor. Bunun sonucu olarak iPhone 8’in arka kamerasının daha yüksek kalitede video kaydetmesini bekleyebilirsiniz.

Apple, WWDC 2017’de artırılmış gerçekliğe (AR) ve sanal gerçekliğe (VR) büyük yük verdiğini, geliştiriciler için sunduğu araçlarla gösterdi. Apple’ın iPhone 8 için Gear VR gibi bir başlık hazırlaması bize uzaktan bir ihtimal olarak görünmüyor. Daha olası olan ise Apple AR gözlüklerinin ortaya çıkması.

Önceki HaberLinux, AGL ile Otomobilleri Ele Geçiriyor! Sonraki HaberHayatta Kalma (Survival) Oyunları Nedir? Nasıl Oynanır?
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi hilesi