iPhone 8 bu yüzden fiyatı yüksek olacak!

58

Apple’ın bu yıl pahalı bir iPhone 8 piyasaya süreceğine dair dedikoduların sayısı, birdenbire pozitif. iPhone’un onuncu yıldönümü için hazırlanan iPhone 8’in fiyatı yüksek olmasının ana nedeni, iddialara göre Apple’ın 3D Touch’ta yaşadığı zorluklar.

Çince site Economic Daily News’un Apple’ın 3D Touch sensörlerini sağlayan TPK Holdings’ten edindiği bilgilere kadar algılayıcı fiyatları ikiye katlanmış durumda. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta kullanılan sensörler 7 ve 8 dolarlık bir maliyete sahipken iPhone 8’in sensörleri Apple’a 18 – 22 dolara mal olacak. Bunun nedeni, basınç algılayan 3D Touch iPhone 8’in sahip olacağı AMOLED ekranla bütünleştirmenin karmaşık bir işlem olması. Önceki iPhone’lar LCD ekranla geliyordu ve 3D Touch teknolojisini bu ekranlarla birleştirme daha kolaydı.

Kaynağa kadar Apple, bu maliyetleri kendisi üstlenmeyi ve tüketicilere yansıtmamayı planlıyor. gerçi onuncu yıldönümüne özel iPhone 8’in beraberinde getireceği teknolojiler, onu her zamankinden çok daha pahalı bir iPhone haline getirebilir. Apple’ın burada devreye girerek, daha fazla ilave maliyeti üslenmesini umuyoruz.

Önceki HaberSiri’ye “Google Assistant’ı Aç” Derseniz Ne Olur? Sonraki HaberWannaCry’ın Halefi Fazla Daha Yıkıcı Olabilir!
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri