iPhone 8’de büyük can sıkıntısı!

152

Apple’ın, iPhone’un 10’ıncı yılına özel hazırladığı iPhone 8 akıllı telefonu hakkında son dönemde  çok sayıda rivayet ile karşılaştık. Bunların birçok, iPhone 8’in görünüşünün nasıl olacağına, OLED ekranına ve Touch ID sensörün yerine özeldi. Hatta az önce birkaç saat öncesinde, iPhone 8’in son fotoğrafları ortaya çıkmış ve bu akış, telefonun genişçe bir ekrana sahip olacağını bizlere göstermişti. Ama yeni gelen haberler, iPhone 8’in ekranından ötürü stok sıkıntısı yaşayabileceğini söylüyor.

Bilindiği gibi Apple’ın iPhone 8’de yer vereceği OLED ekranları Samsung Display üretiyor. Oysa raporlara kadar Samsung, panel üretimi konusunda tökezlemiş durumda. Üretim bandını yeterince hızlı çalıştıramayan Samsung Display, böylece Apple’ın beklediği üretim miktarını karşılayamayacak gibi görünüyor. iPhone 8’in tanıtım tarihinin eylül ayı olması da, panel üreticisinin elini zora sokmuş durumda. Bilinene kadar, Samsung Display bu çabucak çalışırsa fakat 3 ya da 4 milyon iPhone 8 sevkiyata hazır ülkü gelebilecek.

Bu veri henüz resmileşmiş yok. Fakat önümüzde daha yaklaşık 3 ay dek vakit var ve Samsung Display, imal hızını arttırmak için farklı alanlara yönlendirilmiş yollar üretecektir kanaatindeyiz.

Önceki HaberSony’nin 3 Boyutlu Yüz Tanıma İşlevi Geliyor! Sonraki HaberiPhone 8, Yeni Videoda Her Açıdan Belirdi!
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi hilesi