iPhone 8’e yeni teçhizat!

46

En büyük teknoloji firmalarının tamamı, suni akıl alanında rakiplerinden daha iyisini sunmaya çalışıyor. Dijital asistanı Siri ile geride kalmaya başlayan Apple’ın bu alandaki bir sonraki hamlesi ise telefonlarına özel bir yapay zeka donanımı eklemek olabilir.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın Apple içerisindeki kaynaklara dayandırdığı güya Apple’ın iPhone’a ekleyeceği yonganın adı Apple Neural Engine olacak. Kaynaklar, yeni yonganın iPhone 8’e yetişip yetişmeyeceği konusunda ise kesin değiller. Bildiğimiz ise Apple’ın son birkaç senedir yapay zekanın öneminden çoğu kez bahsettiği. Siri’den fotoğraflara Apple’ın kullandığı yapay zekanın kayda değer bir kısmı, sunucular üzerinde çalışıyor ama telefon üzerinde sunulacak bir donanım, hem daha çabuk, keza de gizliliğe daha çok meyilli bir işlevsellik sunabilir.

Yeni yonga iPhone 8’e yetişecekse, bunun onayını Haziran’ın başında yapılacak Apple Worldwide Developers Conference’ta (WWDC) alabiliriz.

Önceki HaberLumia 950 ve 950 XL Böyle de Olabilirdi!  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri