iPhone 8’in sensörü yer değiştirdi!

140

iPhone 8 hakkındaki en ilginç dedikodulardan bir adam başına, parmak izi sensörünün ekranın içerisine entegre edileceği. Bu teoriyi destekleyen birçok resimle karşılaştık ancak derhal karşımızda öbür bir ihtimal var.

Patently Apple’ın paylaştığı, dün yayınlanan bir Apple patenti, parmak izi tarayıcısının güç düğmesiyle bütünleştirildiğini gösteriyor. Bu Nedenle kuvvet düğmesine bastığınızda ya da dokunduğunuzda parmak iziniz okunuyor. Bu durumda Apple, somut home düğmesini ön yüzden kaldırabiliyor ve parmak izi sensörünü ekrana gömmek zorunda kalmıyor. neticede bu patent gerçeğe dönüşürse parmak izinin ekranın aşağı bulunacağı iddiaları hatalı çıkmış olacak.

Daha önce sızan fotoğrafların çoğunda kuvvet düğmesinin iPhone 7’deki şiddet düğmesine göre daha büyük olduğunu görmüştük. Bu da parmak izi tarayıcısının baskı düğmesinin içinde olabileceği ihtimalini güçlendiriyor. bununla beraber bu fikrin yeni olmadığını Sony’nin telefonlarını takip edenler bilirler. Sony’nin çoğu telefonunda parmak izi tarayıcısı, şiddet düğmesinin içinde bulunuyor.

gerçi ekranla bütünleşik parmak izi sensörü iddialarını en ince ayrıntısına kadar çöpe atmamakta üstünlük var. Bu iddialar fazla uzun süredir konuşuluyor ve kaynakları fotoğraflardan pozitif. Patentlerin tekrar tekrar kullanılmadığını da biliyoruz. Bundan Başka patent, sadece güç düğmesinden değil, parmak izi tarayıcısını bir cihaza entegre etmekten bahsediyor ve güç düğmesini sadece bir ihtimal olarak gösteriyor.

Önceki HaberSeagate’ten, Oyuncular İçin Dev Gibi Değişmez Disk! Sonraki HaberArşiv Özelliği Tüm Instagram Kullanıcılarına Açılıyor
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri