“Kağıt ekran” gerçeğe yaklaştı!

69

Kağıt gibi bükülebilen ekranlar üzerinde çalışan Güney Çin Teknoloji Üniversitesi, yaptığı testlerin sonuçlarını açıkladı. Araştırmanın sonuçları, elastik ekranla ilgili çalışmaların çoğunun şu lahza maliyetler sebebiyle kesintiye uğradığını söylüyor.

American Chemical Society’nin yayınladığı araştırma notlarına tarafından polimer inceliğinde film üretmekte kullanılan teknolojinin maliyeti, iş büyük ölçeklerde üretime geldiğinde kısıtlayıcı boyutlara ulaşıyor. Kağıt ise bunun bütün aksine kolay ve ucuz bir biçimde üretilebiliyor. Araştırmacılar, sorunları geçmek üzere kağıdı bir iyonik jel ile kaplamayı düşünüyorlar.

İyonik sıvıların geçirgen madde oluşturmak için kullanışlı olmasının nedeni, bu sıvıların başlıca iyondan oluşması ve olumsuz veya pozitif elektrik taşıyabilmeleri. Kağıt iyonik jelle kaplandığında, iki sayfa arasına alınıyor ve ortaya elektriği iletebilen ince bir film çıkıyor. Elektrik yaprak üzerinden geçtiğinde kağıt aydınlanıyor.

Araştırmaya göre geçirgen kağıt epeyce dayanıklı ve “5.000 kez katlanıp açılmaya, performansta dikkatsizlik edilebilir değişikliklerle” dayanıyor ve “iki aydan artı” başvuru ömrü sunuyor. Daha da önemlisi kağıdı üretmesi kolay ve ucuz. Bir metre karelik kağıdın sadece 1,30 dolara üretilebildiği, dakikada 20 metrelik bir kağıdın üretilebildiği söyleniyor.

İyonik kağıdın katlanabilen ekran piyasasını etkileyip etkilemeyeceği merak konusu.

Önceki HaberAndroid O Ilk Olarak Telefonlara Gelmeyecek!  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri