LG, yeni televizyonlarını tanıttı!

50

LG Electronics, Engebeli Center Cinemaximum sinemasında gerçekleştirdiği basın toplantısında 2017 OLED TV serisini ve Nano Cell Display SUPER UHD TV‘lerini kullanıcıların beğenisine sundu. SIGNATURE OLED TV W7 modelinin sıradışı inovatif Picture-on- Wall tasarımı, Dolby Vision ve Dolby Atmos teknolojilerini barındıran üstün performansı ev sineması deneyiminde muhalif tanımıyor.

LG’nin Nano Cell TM Display teknolojisi ile geliştirdiği SUPER UHD TV’lerindeki Dolby Vision, HDR 10 ve HLG formatlarının tamamını destekleyen Faal HDR özelliği ve Harman/Kardon tasarımı ses teknolojisi TV izleme deneyimini LCD TV teknolojisinde en üstteki seviyeye taşıyor. aynı zamanda tüm 2017 LG TV modellerinin sahip olduğu Smart TV özelliği geliştirilmiş webOS 3.5 arayüzü ile daha çabuk, daha basit ve daha akıllı bir Smart TV deneyimi sağlıyor.

Etkinlikte açılış konuşmasını gerçekleştiren LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Seong Yargı KIM “CES 2017’de sergilediğimiz en yeni ve ilgi çekici LG 2017 OLED TV ürün ailesi ile görünüm teknolojilerindeki uzmanlık ve inovasyonumuzu bütün dünyaya sergilemekle birlikte, TV teknolojisindeki küresel öncülüğümüzü sürdürüyoruz. Önceliğimiz tüketicilerimizin isteklerini en yüksek performansı belirten ürünlerimizle karşılamak ve yenilenen ürün yelpazemizle oldukça çabuk bir şekilde değişim belirten TV pazarında liderliğimizi devam etmek” dedi.

LG Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satmak Direktörü Ergün Altay da etkinlikte ‘Hayatı Güzelleştiren Yenilikler’ mottomuz doğrultusunda çıktığımız bu yolda ürünlerimizi ve kullanıcılara çok daha fazlasını sunabilmek bizler için tartma taşıyor, şeklinde konuştu. “LG Türkiye olarak, 2013 yılından bu yandan bizim için kilometre taşı olabilecek en yeni TV modellerimizi tüketiciyle buluşturma şansı yakaladık. Bunların içinde en fazla alkış ve ilgi göreni LG OLED TV’lerimiz oldu. LG olarak, bugün yenilenen ürün gamımızı sizlere tanıttığımız için mutluyuz. LG Türkiye olarak, kullanıcılarımızın hayatını güzelleştirmeye devam edeceğiz.”

W7 modelinin inovatif tasarımı, LG’nin benimsediği “daha az olan daha fazladır” felsefesini tam anlamıyla yansıtıyor. LG W7 OLED TV, yalnızca ekranın içindeki görüntüyü kusursuzca öne çıkartarak tüm diğer unsurları ortadan kaldırıyor. 65 inçlik W7 modelinin sadece 2,57 milimetre kalınlığındaki OLED paneli, yine W7 için tasarlanmış inovatif manyetik aparatı kullanılarak ilk elden duvara asılıyor. Bu sayede TV ve duvar arasındaki avarelik ortadan kalkıyor. W7’nin şık ve bıçak değin ince tasarımı televizyonun adeta havada süzülüyor gibi görünmesini sağlarken, kullanıcıya daha güzel ve kullanıcıyı içine bölge bir görüş sunuyor. Neredeyse diğer bir dünyaya açılan pencere hissiyatı uyandıran W7 bununla birlikte yükselen hoparlörleri ve rakipsiz Dolby Atmos ses teknolojisi ile izleyiciyi bütün anlamıyla çevreleyen üstün ses performansı da sağlıyor.

Kusursuz siyah, sınırsız kontrast ve bir milyar renk

LG OLED TV’ler bir milyar renk ve sınırsız kontrast oranı ile birlikte hiçbir ışık sızması olmadan kusursuz siyahlar sunan devrimci pixel dimming teknolojisine de sahip. Bunun yanına LG’nin 2017 OLED TV’leri bir önceki senenin modellerine kıyasla parlaklığı %25 arttırdığı Ultra Parlaklık teknolojisi bir uçtan bir uca zorunlu noktalarda çok daha üstün bir parlaklık sunabiliyor.

Bütün HDR formatlarını destekliyor

Ayrıca 2017 LG OLED TV modelleri hem de Nano Cell TM Display SUPER UHD TV’ler çok daha parlak sahneler ve detaylı gölgeler sunmayı amaçlayan gelecek tür HDR içerikleri görüntüleyebilmek için Etkin HDR özelliğine sahip. Etkin HDR özelliği LG TV’lerin görüntüleri kare kare işlemesini ve zorunlu olan yerlere dinamik verileri ekleyebilmesine imkân veriyor. Bu teknoloji LG TV’de oynatılan orijinal HDR içeriğin sabit bilgi içermesi ya da meta veri içermemesine bakmaksızın en iyi gösterme kalitesini sunuyor.

Dünya çapındaki birçok gelişmiş sinemanın arkasındaki zorlama olan Dolby’nin Yüksek Enerjik Aralık (HDR) teknolojisine sahip olan yeni LG TV modelleri, Dolby Vision HDR’ın yanısıra HDR 10 ve HLG formatlarını da destekleyerek en zengin içeriğe üstün manzara kalitesiyle erişim sağlıyor. Yeni HDR Efekt özelliğiyle tamamlanan bu fazla yönlülük sayesinde görüntüleri kare kare işleyebilen LG TV’ler belirli alanlardaki parlaklığı yükselterek kontrast oranlarını geliştiriyor ve çok daha keskin görüntüler oluşturuyor.

Dolby Atmos özelliğine sahip birincil televizyon

Dünyada Dolby Atmos özelliğine sahip ilk televizyon olan 2017 LG OLED TV’ler, hatasız görüntüyü kusursuz ses özellikleriyle birlikte kullanıcıya sunarak bulunduğu ortamı neredeyse bir ziyafet merkezine çeviriyor. Dolby Vision ve Dolby Atmos özelliklerinin bir araya gelmesi ise bütün dünyadaki profesyonel içerik üreticileri ve distribütör kuruluşlar göre desteklenen bütünleyici bir çözüm sunuyor. şu anda 80’den artı Dolby Vision düzenli stüdyo içeriği, 100’den pozitif Dolby Atmos düzenli stüdyo içeriği ve her iki formatla ahenkli 25 içerik mevcut durumda.

Dolby Atmos izleyenleri bütün olarak aksiyonun ortasına koyuyor ve sahip olduğu zengin seslerle tüm odayı dolduruyor. Hatta baş seviyesinin üstünde kalan noktaları bile dinç ve hareketli seslerle doldurarak seslerin seyirciler aralarında dolaşmasını sağlıyor. Dolby her sesi kendine ait bir noktada izole ederek benzer hakiki dünyadaki gibi epeyce bütünleşik, varlıklı ve fazla katmanlı bir ses deneyimi yaratıyor.

Akıllı, basit, seri ve tehlikesiz Smart TV deneyimi: webOS 3.5

LG’nin en son sürüm sezgisel webOS 3.5 Smart TV platformunun kullanıldığı tüm 2017 LG TV modelleri, izleyicilerin online olarak HDR içeriklere erişmeleri konusunda büyükçe bir refah sunuyor. LG, kullanıcıların en üstün ve bakımlı konut sinema keyfine erişebilmelerini karşılamak için Netflix ve Amazon gibi lider dijital içerik üreticileriyle güçlerini birleştiriyor. LG OLED TV’lerde görüntülenen HDR içeriklerin potansiyelini uygulamak nedeniyle CES 2017 boyunca Netflix’ten Dolby Vision içerikler ve Amazon Prime Video’dan da HDR10 içerikler de ekranlarda sergilendi.

webOS 3.5 sahip olduğu üstün siber emniyet özelliklerinden nedeniyle güvenlik ve sürdürülebilirlik konularında dünyanın önde gelen bilirkişi kuruluşlarından birisi olan UL göre sertifikalandırılan ilk Smart TV platformu oldu.

Önceki HaberNokia’nın Sır Gibi Sakladığı Nokia 9 Gözüktü! Sonraki HaberLG X Venture “Sağlam” Şekilde Geliyor
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri