Mal Varlığı değerinde anlaşma!

89

Qualcomm‘un lisans çalışmalarının öyle başarılı olduğu söylenemez. Işyeri, Güney Kore’de telefon üreticilerinden “yersiz miktarda patent ücreti” almak ile suçlanıyordu; FTC ve Apple ile de aynı taktikler nedeniyle mahkemelik olmuştu. Hem firma, Nisan ayında anlaşmaya vararak BlackBerry’ye 815 milyon dolar ödeme yapmaya zorunda kalmıştı.

BlackBerry’nin geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada iki firmanın son anlaşmaya vardıkları ve miktarın 940 milyon dolar olarak belirlendiğini duyurdu. Bu tedarik, daha önceki miktarı, faizi ve avukat ücretlerini içermekteydi. Yapılan açıklamaya göre Qualcomm, Mayıs ayının bitiminden önce ödemeyi yapacak.

BlackBerry, telefon tasarımı işini bıraktığından beri kaderini değiştirmeye çalışıyor. Firma, geçtiğimiz çeyrek içerisinde sadece 286 milyon dolar kazanç elde etmişti. 940 milyon dolarlık uzlaşma, firmanın kendisini otonom araçlara yönlendirmesi için gereksinim duyduğu nakit desteği anlamına geliyor.

Qualcomm’un çipleri böylece çok mobil cihazı güçlendiriyor ve üstteki düzey Android telefonlarda Snapdragon’u fazla sık görüyoruz.

Önceki HaberKingston KC1000 SSD Tanıtıldı. İşte Özellikleri! Sonraki HaberYenilenen Galaxy Note 7’ler Böyle Ayırt Edilecek!
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir