Microsoft’tan ad değişikliği!

44

Microsoft, canlı oyun yayını hizmeti Beam’in adını “Mixer” ile değiştirdi. Firmaya göre yeni ad, hizmetin bir sonraki neslinin temsilcisi.

Mixer’in teknolojik özellikleri güzel olsa da, Twitch gibi dev rakiplerin önünde işi zorlama olacak. Mixer’ın uyarı çeken özelliklerinden biri, dörde dek oyuncunun bir araya gelerek benzer anda yayın yapmalarını sağlıyor. Örneğin multiplayer oyundaki bir takım, benzer anda yayınlama yapabiliyor ve izleyiciler, yeni sayfa açmadan istedikleri oyuncuya rahatça geçiş yapabiliyorlar.

Mixer’in kurucu ortağı Matt Salsamendi’nin de belirttiği üzere bu işlev, birden çok arkadaşı, birden çok kanalı aynı sayfada birleştiriyor. Bu nesil özellikler, multiplayer odaklı oyunların spectator modlarında daha önce yer almaktaydı oysa ilk kez bir canlı yayın hizmetine entegre ediliyor.

Mixer’in bir başka acayip özelliği olan Mixer Create ise sevdiğiniz yayıncıları oyun oynamazken peşine düşüp takip etmenizi karşılayan Periscope güya bir işlev.

Mixer, sunduğu garip teknolojilerle Twitch karşı uyarı çekebilir. Microsoft, Xbox platformunda Mixer ve Twitch’i bağlı yana tutmaya istikrarlı olduğundan, sıkı bir rekabet görebiliriz.

Önceki HaberApple ve Google, Samsung’a Fark Attı! Sonraki HaberAndroid Telefonlar İçin 7 Kullanışlı Anahtar Sözcük!
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri