Microsoft’tan Windows 10 S iddiası!

64

2 Mayıs’ta duyurduğu eğitim odaklı yeni işletim sistemi Windows 10 S hakkında konuşan Microsoft, yeni işletim sisteminden büyük umutları olduğunu söylüyor. öte yandan yeni işletim sistemiyle ilgili kafalarda oluşan soru işaretlerini de çözüme kavuşturuyor.

Windows Ürün Pazarlama Direktörü Robert Epstein, özellikle Windows 10 S’in yeni bir Windows sürümü olup olmadığı konusunda yaşanan kafa karışıklığına tamir etmek için şunları söylüyor:

201705231949291485.jpgMicrosoft'tan İddialı Windows 10 S Açıklaması!

“Windows 10 S, başlı başına yeni bir Windows sürümü değil. Fakat kimsesiz tercih edildiğinde, Windows 10’un yaptığı her şeyi yapabilecek kapasitede bir işletim sistemi de bununla birlikte. Windows 10’la birlikte gelen her şey, Windows 10 S’te de yer alacak. Tek fark, uygulamaların dosdoğru Windows Store aracılığı yoluyla yüklenecek olması.”

Bu sözlerden şunu çıkartmak mümkün: Windows 10 S, yalnızca Windows Store’da bulunan uygulamalarla sınırlandırılmış bir işletim sistemi. Bunun sebebi, Microsoft’un bu işletim sisteminde, fena amaçlı yazılım barındırabilecek bir web sitesinden edinilen uygulamanın kullanıcıya hasar vermesini önlemek istemesi. Böylece kullanıcılar, Windows Store’dan edinilen bir uygulamanın Microsoft kadar teftiş edildiğini kasten, güven içinde kullanabilecekler. Kesinlikle Windows 10 S’in hitap ettiği kitle eğitim kurumları ve öğrenciler olduğu için bu epeyce yük kazanıyor.

Peki, Windows 10 S’ten Windows 10 Pro’ya ya da bütün tersi şekilde geçiş imkanı olacak mı? Epstein, Windows 10 Pro’dan Windows 10 S’e geçiş olmayacağını söylüyor. Windows 10 S, direkt olarak satın alınacak yeni cihazlar aracılığıyla edinilebilecek. Bu yaz kullanıma sunulacak olan Windows 10 S için, HP, Asus ve Acer gibi üreticilerin, Windows 10 S’li cihazlarını 189 $‘dan başlayan fiyat etiketleriyle satışa sunulacağı biliniyor. Windows 10 S’ten Windows 10 Pro’ya ise geçiş serbest. Bunun için kullanıcı 49 $‘lık bir fark ödeyecek. (Bu fiyat ABD için geçerli; diğer bölge fiyatları şimdilik bilinmiyor.)

Windows 10 S’in, Windows 10 Mobile‘ı öldüreceğine yönelik soruları da yanıtlayan Epstein, Windows 10 Mobile’da da istikrarlı olduklarını söylüyor.

Önceki HaberLG X Venture “Sağlam” Şekilde Geliyor Sonraki HaberApple’ın Otonom Arabulucu Kaliforniya’da Belirdi!
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri