Microsoft’tan Windows Phone atağı!

85

Microsoft’un Windows Phone bilmecesi devam ediyor. Düşmekte olan rakamlar her ne kadar “Windows Phone işi öldü” şeklinde nitelendirilse de, Microsoft’tan gelen bir yorumlama umutları yeniden yeşertmeye yetti. Oysa bu “geri dönüş” o kadar basit olmayacak gibi. En azından Microsoft’un raporları bunu gösteriyor.

Gelen raporlara tarafından Windows Phone’larından 2 yıl önce 1.4 milyar dolar gelir elde eden Microsoft, bu yılın ilk çeyreğinde 5 milyon dolara değin gerilemiş durumda. Oysa Microsoft’tan Joe Belfiore, Business Insider’a yaptığı konuşmada, Windows’lu zeki telefonlara sırt çevirmediklerini söyleyerek, Windows Phone’u desteklemeye devam edeceklerini açıkladı. Peki, bu nasıl olacak?

Belfiore, Microsoft’un Windows telefonlarına karşın desteğini vurgularken, bu desteği neye benzeyeceği hala belli yok. Ama Windows Mobile işletim sisteminin iOS ve Android işletim sistemleriyle çapraz platform çalışmaları sürerken, öte taraftan bambaşka markalar altında da Windows Phone modelleri görebiliriz.

Öte yanlamasına bu gelişme, geçtiğimiz günlerde açıklamada yer alan Microsoft SEO’su Satya Nadella‘nın sözlerini akıllara getiriyor. Nadella, “eminim daha pozitif telefon yapacağız, fakat bunlar bugünkü telefonlara benzemiyorlar,” demişti.

Önceki Haber2017’de Android’li Cihazınızı Root’lamaya Gerek Var mı?  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri