Mobil, dünyayı ele geçiriyor!

79

Bu yılın daha önceki dönemlerinde GSMA, 2017 için takvim “Mobile Economy” raporunu sunmuştu ve bu raporda 2017’nin ortalarında Dünya genelinde beş milyar mobil kullanıcı olacağı tahmin edilmekteydi. Şimdiyse GSMA göre yapılan açıklamaya kadar beş milyarıncı mobil abone gerçek zamanlı veriler aracılığıyla doğrulandı ve bu da Dünya nüfusunun üçte ikisinin bir mobil hizmete bağlı olduğu anlamına geliyor.

Mobil endüstrisinin beş milyar sınırına ulaşması yalnızca birkaç on sene aldı ve son bir milyar kullanıcı yalnızca son dört yıl içerisinde katılım gerçekleştirdi. GSMA yöneticisi Mats Granryd‘in söylediği üzere “bugün mobil doğrusu küresel bir platform” ve Dünya’nın her köşesindeki insanlara temas ve şayet de daha önemlisi sosyal ve ekonomik fırsatlar sunuyor.

Daha önce de varsayım edildiği gibi bu artış esas olarak Hindistan gibi heybetli Asya piyasaları kadar taşınmaktaydı. Hatta şu andaki mobil abonelerin takriben %55’i Asya-Pasifik bölgesinde yer alıyor.

Hindistan’daki izafi olarak düşük abone oranından dolayı ülkenin 2020 yılına değin büyümeye 310 milyon yeni üye ile önderlik etmesi bekleniyor. Aynı zaman içerisinde GSMA, Dünya’nın 5.7 milyar tekil mobil aboneye sahip olacağını varsayım etmekte…

Önceki HaberKantar Verileri: Android ve iOS Çin’de İyi Gidiyor! Sonraki HaberFacebook’un Geliştirdiği Bot Yalan Söylemeyi Öğrendi
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi hilesi