Mobil gigabit nedir?

58

“Gigabit telefon” terimini son zamanlarda duymuş olabilirsiniz. Samsung’un Galaxy S8 tanıtımında çoğu kez anılan bu özellik, ilk olarak Galaxy S8’le geldi. Bu nitelik, Sony’nin Xperia XZ Premium’unda ve öteki üstteki düzey telefonlarda da bulunacak.

Burada Gigabit ile aktarım hızından, bütün olarak 1.000Mbps hızdan bahsediliyor. Bu son teknoloji, “carrier aggregation” ve 4×4 MIMO gibi yöntemlere rağmen oluşan dijital trafik sıkışıklığını geçmek üzere 256QAM’yi kullanarak aktarım hızını artırıyor. Aggregation’ın şerit sayısını artırdığını, 4×4 MIMO’nun şeritleri üst üste dizdiğini düşünürsek, 256QAM’nin bir otomobile daha fazla gezgin sığdırdığını söyleyebiliriz.

Bununla birlikte reel dünyada göreceğimiz hızlar, 1.000Mbps yok 100 – 300Mbps arasında olacak. Bu azıcık hayal kırıklığı yaşatabilir ancak çoğumuzun evindeki internetten daha hızlı.

bu vesileyle gigabit’i 5G’ye karıştırmamanız gerektiğini söyleyelim. Farklı bir standart grubundan oluşan 5G, öbür bir çözümleme yazısını yargı ediyor. Yakında hayatımıza girecek olan gigabit ise beklediğimize değdiğini gösterecek.

Önceki HaberGeneral Mobile GM 6 Android One Satışta!  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri