Nedir bu Google Fuchsia?

47

Google’ın yepyeni bir işletim sistemi üstünde çalıştığını geçen yıl Ağustos ayında öğrenmiştik. Geçtiğimiz günlerde ise Mountain View’daki Google IO etkinliğinde yeni Fuchsia platformu hakkında bir miktar daha bilgiye sahip olmuştuk.

Fuchsia hakkındaki ilk dedikodular, platformun zamanla Android’in ve Chrome OS’un yerini alacağını söylüyordu. Google, Fuchsia hakkında çok pozitif veri vermese de onu çağdaş cihazlar için tekrar geliştirdiğini biliyorduk. Üstelik işletim sisteminin arayüzüne de kısa bir görüntü şansımız olmuştu. Peki bu gizemli işletim sistemi bütün olarak nedir, gelecekte onu kullanma şansımız olacak mı?

Android’in üst seviye yöneticilerinden Dave Burke, 9to5Google’ın raporuna tarafından ısrarlı sorular karşısında şunları söyledi: “Fuchsia, henüz birincil aşamalarında olan denek bir proje. Bildiğiniz üzere Google’da birçok ilginç projemiz var. Burada ilginç olan bence (Fuchsia’nın) açık kaynak kodlu olması, böylece ırk kodları görüp, yorum yapabiliyorlar.”

Buraya değin her şey hoş, peki Fuchsia iyice ne işe yarayacak? Google’ın açıklamalarından henüz bunu Google’ın bile bilmediği söylenebilir. Burke sözlerine şunları ekliyor: “Birincil aşamalardaki birçok proje gibi muhtemelen dönüşecek. Üstünde çalışan fiilen çok akıllı halk müziği var.”

Açıklamalardan Android’in en azından şimdilik korkutma aşağı olmadığı söylenebilir. Fuchsia’yı ilk ortaya çıkarırken Google’ın aklında olasılıkla bir plan vardı, ama şimdilik bu planı bilmiyoruz. Anladığımız, “”deneysel bir proje olan Fuchsia’nın amaçlarının, piyasanın ve cihazların ihtiyaçlarına tarafından değişebileceği.

Önceki HaberGoogle ve BM’den Suriye Sorgularına Özel Site!  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri