Nintendo, yeni iPhone’a takıldı!

59

Yeni bir Wall Street Journal iddiasına göre Nintendo Switch’in yaygınlaşmasının önündeki engellerden bir parça başına, Apple ürünlerine olan tutkumuz.

Apple ve Nintendo sahiden dosdoğru rekabet içerisinde yok ama teknoloji firmaları şu sıralar telefonlarda, sunucularda, LCD ekranlarda ve NAND flaş yongaları gibi bileşenlerde bir stok kıtlığıyla karşı karşıya. Bilhassa NAND flaş hafıza konusunda Apple ve Nintendo’nun karşı karşıya geldiği söyleniyor. Toshiba’dan bir yetkili, NAND flaş belleklere olan talebin stokları büyük oranlarda aştığını, bu durumun yılın geri kalanının tamamında muhtemelen devam edeceğini söylüyor.

Rapora kadar iPhone 7’ye olan devamlı istek ve Apple’ın şu lahza iPhone 8 için zorunlu olan parçaları istek etmesi, Nintendo’nun ihtiyacı olan bileşenleri bulmasını zorlaştırıyor. Nintendo’nun Switch’te beklemediği bir taleple karşılaşıp karşılaşmadığı ise bilinmiyor. Firmanın böyle bir çakışmayı ön görememiş olması da ihtimaller dahilinde.

Apple, Nintendo’ya kadar çok daha büyük miktarlarda sipariş veriyor ve bu yüzden Nitendo’nun Apple’ın önüne geçmesi ve bileşenlere erişimde öncelik sağlaması zorlama. Analistler bunun sonucu olarak Nintendo’nun harcamalarını artmak zorunda kalabileceğini söylüyorlar.

Önceki HaberWorld of Tanks’te Beta Sezonu Başlıyor  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri