Nokia D1C: Telefon mu, tablet mi?

66

Nokia‘nın zirveden düşüşü çok sert ve üzücü olmuştu. Şirketin Windows Phone‘u Android‘e tercih etmesi markanın karanlık bir uçuruma dürüst sürüklenmesine sebep oldu, ve sonunda Microsoft tarafından satın alındı. Fakat yine olmadı; bu kere de Nokia telefonların imal hakkı, HMD isimli bir şirkete geçti. HMD ise, Nokia ve Android’i nihayet birleştirdi ve görünürde, birleştirmeye da devam edecek. Ama sadece telefonlarda yok…

Bu haftanın başlarında, Nokia D1C adlı bir cihazın internette ortaya çıkması, telaşı arttırmıştı. Orta seviye özelliklere sahip olan cihazda 64-bit Qualcomm Snapdragon 430 8 çekirdekli işlemci, 3GB RAM, 32GB dahili depolama alanı, FullHD ekran (ebatları az önce kesin yok) ve Adreno 505 GPUbulunacağı iddia ediliyordu.

Herkes bunun yeni bir ortay seviye Nokia telefon olacağını düşünse de, GFX Bench’in liste girişine tarafından cihazın ekranı 13.8-inç. Bu boyutta bir cihazın telefon olması tabii fakat o kadar akla yatkın görünmüyor.

Peki, heyecanla beklenen ve söylentilerin odağı olan Nokia D1C bir tablet mi? Nokia’dan Snapdragon 820’li bir (ya da iki) Android telefonun yolda olduğunu zaten biliyoruz. Bu amiral gemileri kuvvetli Snapdragon 820 işlemci, 5.2 ve 5.5-inç Quad HD ekranlara, 22.6MP arka kamera ve 4K tescil özelliğine sahip olacaklar. Fakat bunların yanında, şimdi de bir tablet bekleyebiliriz.

Bahsedilen öteki özelliklerin yanında, D1C ‘tablet’ ayrıca 16MP arka kamera ve 8MP ön kameraya sahip olacak.

Önceki HaberiPhone 8’i Bildiren Yeni Bir Sızıntı Var!  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri