Nokia’nın yeni sürprizleri ortaya çıktı!

102

2017, Nokia‘nın yeniden canlanması açısından kayda değer bir yıl. Finlandiyalı teknoloji devi yalnızca yeni telefonlar yok, yeni elektronik ve tabi afiyet ürünlerini de piyasaya sürüyor.

Teknoloji mağazalarına saldırı etmeden önce şunu aradan çıkaralım; bu ürünlerin çoğu fiilen fazla yeni yok ama yeni özellikleri büyük fark yaratabilir. Bütün yeni ürünler Nokia’nın rakiplerini alt etmek için kullandığı kuytu silahı ile donatılmış; marka adı!

Bu yılın başlarında Withings Cedric Hutchings benzeşen kurucularından biri, yaptığı açıklamada Nokia markasının geleceğinin zinde olduğunu ve bu markayı kullanmanın büyük avantaj sağladığını söyledi. Ayrıca Fitbit gibi şirketlerin de bundan endişelenemesinin epeyce doğal olduğunu ekledi.

Şimdi ise markanın Withings Steer HR, Withings Health Mate uygulaması, Withings Go ve zeki termometre gibi bir çok ürünü Nokia markası ile süslenecek.

Bugün Wi-Fi benzer dijital terazi olan Nokia Body piyasaya sürülüyor. Cihaz kilonuzu vakit içinde takip edebiliyor, ceset kitle indeksini ölçebiliyor ve hatta bünyenizde ne oranda su ve yağ bulunduğunu bile ölçebiliyor. 59$ fiyat ile piyasaya sunulan cihaz, öteki akıllı terazilere kıyasla epeyce idareli.

Piyasa keza yeni bir akıllı kan basıncı ölçer olan Nokia BPM+ ile tanışacak. Bu cihazı diğer tüm dijital tansiyon ölçerler gibi kolunuza bağlıyorsunuz ve size kan basıncınızla ilgili detaylı bir netice sunuyor. Ilginç şekilde, mahsul “yeni” etiketine sahip olsa da, doğrusu Withings sürümünün minik tasarım değişiklikleri yapılmış ve Nokia logosu yapıştırılmış sürümü olmaktan ibaret.

Eğer Nokia’nın yep yeni ürünlerle piyasayı sarsmasını bekliyorsanız, bu ürünler sizi düş kırıklığına uğratabilir. Ancak yine de gelecekte yenilikler olmayacak diyemeyiz.

Peki Nokia için gelecek planları ne?

Nokia’nın bağlı sıhhat ürünleri piyasasında Withings’in bıraktığı yerden devam edeceği kesin. Şirket ilk adım olarak tüm Withings ürünlerini kendi markası ile tekrar isimlendirdi, bu ürünlere konut kamerası ve CES 2017’de gördüğümüz olağandışı Hair Coach zeki tarak bile dahil.

Nokia’nın gelecek için planları az önce muhakkak yok, ama şirketin kendi fikirleri ve ürünlerini, bu ev ve sağlık eşyaları ile birleştirmesini ümit ediyoruz.

Önceki HaberSamsung’dan Galaxy S8 “Numaraları”  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir