Pokemon Go Hindistan’da!

53

ABD’de yayımlanmasının aylar sonrasında Niantic, en sonunda birkaç gün önce Pokemon Go’yu Hindistan’da yayımlamış durumda. Ama bu kararın manâlı bir problemi var: Pokemon Go, bundan böyle kimsenin umurunda değil.

Aylar önce oyun birincil yaynmlandığı sırada AR yeteneklerinden etkilenen kişiler, oyunu çoktan indirmiş ve denemişti. Niantic, oyunun Hindistan’da yayımlanması konusunda bu fırsatı kaçırmış bulunuyor.

Pokemon Go ilk yayınlandığı sırada az daha dakikalar içerisinde büyük bir akıma dönüşmüş ve hemencecik her alanda rekorlar kırarak Facebook ve Twitter’dan bile pozitif faal kullanıcıya ulaşmayı başarmıştı. Hemen herkes Pokemon Go akımına katılırken sokaklarda ve kafelerde “Pikachu” yakalamaya çalışan halk oldukça basmakalıp görüntüler haline gelmişti ve Hindistan için de koşul fazla farklı değildi.

Ama tüm bu cereyan, hızlı bir şekilde sona ermeye başladı. Bunu çoktan bildirmek için fazla erken olabilir oysa Pokemon Go bundan böyle birçok kişinin umurunda değil. Anlık popüler pop şarkıları gibi başvuru formu, bir süre baştan başa baştan karşımıza çıkarken aniden ortadan kayboldu. Tatbik takip firması Slice’ın yayınladığı rapora göre Pokemon Go, Temmuz ortasındaki en yüksek oyuncu sayısının %80’ini kaybetmiş durumda ve bu rapor, Eylül ayının ikinci haftası için sunulmaktaydı. şu anda durumun çok daha fena olduğu tahmin edilebilir.

Oyuncular kadar sevilen “yakında” sistemi gibi bazı özelliklerin oyundan kaldırılması ve problemlerin çözülmemiş olmasının ise bu duruma tezgâhtar olmadığı belli. Fakat Niantic’in oyuncuların ilgisini bakım yapmak için yapabileceği şeyler var. derhal oyunun hayat döngüsünde önemli bir noktada bulunuyoruz oyuna alaka yaklaşık olarak değil edinmek üzere. Niantic’in sunacağı sık güncellemeler ve yeni özellikler bu sorunu azaltabilir ve oyunun problemlerinin ortadan kaldırılması oyunun artık hakiki bir ürün gibi hissettirmesini sağlayabilir. Bu da oyuncuların ilgisini tekrar oyuna yöneltebilir.

Pokemon Go, AR teknolojisinin hakiki Dünya’da kullanımına pratik ve güzel bir bakıştı ve bu oyunun Angry Birds ya da Gangnam Style ile aynı kaderi paylaştığını bakmak elbette üzücü olacak.

Önceki Haberİlginç Bir VPN Araştırması ve Sonuçları! Sonraki HaberIntel’den Thunderbolt 3 Atağı
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri