Programlar otomatik açılsın!

105

Her sabahtan bilgisayarınızı açar açmaz işinize başlamanız böylece mümkün olmuyor, çünkü birincil kullandığınız programları çalıştırmakla uğraşıyorsunuz. Fakat birincil kullandığınız programların otomatik olarak açılmasını sağlayabilir, zamandan biraz tasarruf edebilirsiniz.

Windows 10’da programları başlangıca vermek için aşağıdaki adımları izlemeniz tatmin edici:

1. Masaüstü kısayolu oluşturun: Önce başlangıçta çalışmasını istediğiniz program için bir masaüstü kısayolu oluşturun. Bunun için Başlat menüsünü açabilir ve uygulamanın simgesini masaüstüne sürükleyebilirsiniz. Alternatif olarak, dosya Gezgini’nde programın bulunduğu klasöre gidip, programa sağ tıklayıp Gönder > Masaüstü (kısayol oluştur) yolunu da izleyebilirsiniz.

2. Çalıştır’ı açın: Bunun için Başlat menüsüne Çalıştır yazabilir veya Windows + R klavye kısayolunu kullanabilirsiniz. Çalıştır aracını açtıktan daha sonra shell:startup yazın ve Enter’a basın. Başlangıç klasörü, Dosya Gezgini’nde açılacak.

3. Kısayolu kopyalayın: Masaüstünde oluşturduğunuz kısayolu sürükleyerek Başlangıç klasörüne taşıyın ya da kopyalayın. Bilgisayarınızı her tarafta başlattığınızda, bu klasöre eklediğiniz kısayollar ilk olarak çalıştırılacaklar.

Başlagınçta belirli bir web sitesinin açılmasını istiyorsanız, bu sayfanın bir kısayolunu oluşturabilir veya sayfayı web tarayıcınızın antre sayfası olarak ayarlayabilirsiniz. Herhangi bir program başlangıçta çalıştırmaktan vazgeçerseniz, Başlangıç klasörünü açıp ilgili kısayolu silmeniz tatmin edici.

Önceki HaberWindows 10 ve Snapdragon’lu Dizüstüler Geliyor  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir