“PS4 Pro, One X’in rakibi olamaz”

110

Microsoft’un bu sene E3’te tanıttığı Xbox One X, çoktan kavga konusu oldu bile. PlayStation ve Xbox fanlarının bir defa daha karşı karşıya gelmesini sağlayan One X, elbette oyuncuların elini zenginleştirecek bir hücum olacak. 7 Kasım tarihinde raflarda yer alması beklenen One X’in iddialı özellikleri var, evet. Peki, yeni konsol PlayStation 4 Pro‘nun karşı mı, yahut üstünde mi?

Microsoft’a göre PlayStation 4 Pro, One X’in rakibi yok. Bu sözler Microsoft Xbox patronu Phil Spencer‘a ait. Spencer, One X hakkında kendisiyle yapılan bir röportajda, PS4 Pro’nun rakibi olarak en çok One S’i gördüklerini söylerken, One X’in, PS4 Pro’nun üstünde olduğunu, dolayısı ile şu lahza rakibi bulunmadığını bahis ediyor. Kaldı fakat Microsoft, zaten bunu tanıtım sırasında da One X’in mottosunu “dünyanın en dinç oyun konsolu” şeklinde belirlemişti.

Spencer’a kadar, One X’in doğal 4K desteği sunması, lüzum GPU tarafında gerekse RAM konusunda getirdikleri bunun temelini oluşturuyor. Xbox One X’te 12 GB kapasitesinde RAM bulunurken, PS4 Pro’da 8 GB GDDR5 RAM yer alıyor. Ayrıca One X’in GPU’su 6 teraflop performansındayken, PS4 Pro’da da AMD Polaris ile 4.2 teraflop kuvvet elde ediliyor.

Her ne dek kağıt üstünde One X’in fazlası var gibi görünse de, kesinlikle nihai sonucu yeni konsol piyasaya sunulduğunda öğreneceğiz. Bunda elbette fiyatın da önemi büyük olacak. Zira One X, PS4 Pro’dan 100 Dolar daha pahalı. 7 Kasım‘da raflarda olacak olan One X, 499 Dolar fiyattan satılacak.

Önceki HaberKablosuz Şarj, Kuantum Fiziği ile Gelişebilir  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir