Qualcomm Mesh Ağ Platformu’nu duyurdu

41

Qualcomm, orijinal donanım üreticileri (OEM) ve geniş bant taşıyıcılarının yeni cins bağlantılı konut deneyimleri sunmasını sağlayacak, özgün teknolojilerin bir araya gelmesinden oluşan Mesh Ağ Platformu’nu duyurdu. Qualcomm Mesh Ağ Platformu üstünde tasarlanacak zeki ev cihazları, taşıyıcı seviyesinde ağlar için konutların her yerinden kuvvetli ve aralıksız bağlantının yanı sıra sesle yoklama, merkezi idare ve emniyet gibi birçok mesh sistem özelliği sunacak. Bu platformu tamamlayan Qualcomm® Mesh Ağ Referans Tasarımı baştan sona ise OEM’ler yeni nesil ağ ürünlerini fazla daha seri geliştirebilecek.

Qualcomm Technologies Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gopi Sirineni yaptığı açıklamada, “Qualcomm Technologies, ev içi bağlantıyı dönüştüren mesh ağlarının yeni bir kategorisinin ortaya çıkmasına tezgâhtar oldu. Qualcomm Mesh Ağ Platformu tamamen konutlardaki benzer servisleri daha da güçlendiren yeni tür mesh sistemlerini hızlandıracak temeli yapı ediyoruz. Sesli yardım ve IoT radyo entegrasyonu gibi yeni özellikler, yalnızca tüketicilerin konutlarındaki deneyimlerini dönüştürmekle kalmayacak bununla beraber taşıyıcı seviyesinde gelişmiş özellikler sunarak müşterilerimizin mesh sistemlerini daha kolay bir şekilde hayata geçirmesine asistan olacak.” dedi.

Qualcomm Mesh Ağ Platformu, günümüzdeki yaklaşık olarak bütün mesh ağ ürünlerinin kullandığı Qualcomm® IPQ40x8/9 ağ çip üzeri sistem üzerine inşa edildi. Qualcomm Mesh Ağ Platformu içerisinde şunlar yer alıyor:

Qualcomm® Wi-Fi Kendi Kendini Düzenleyen (SON) nitelik seti,  SON özelliklerinin ilk koleksiyonundan biri olarak atama yapıyor. Bu sayede köşeden köşeye Wi-Fi kapsama,  kolay montaj, adeta hiç kullanıcı müdahalesi gerektirmeden otomatik idare ve trafik optimizasyonu ve ek emniyet sunuluyor. Taşıyıcı seviyesi özellikler doğruca taşıyıcılar, Wi-Fi SON ile geniş bant servislerini güçlendirerek dilekçe programlama arabirimleri ile öteki silikon platformlar için SON’ın basit bir şekilde port edilmesini sağlıyor. Qualcomm Technologies keza uzak izleme, tanı ve analizler yapılabilmesi için bulut tabanlı sistem kontrolü gibi yazılım özellikleri de sunuyor. Entegre ses özellikleri doğru ise tüketiciler konuşarak ağlarındaki cihazları yoklama edebiliyor ve bu cihazlar ile etkileşim içerisine girebiliyor. Qualcomm Mesh Ağ Platformu dahili mikrofon ürünleri ve hoparlörleri, ses tanıma yazılımlarının yanı sıra en popüler bulut tabanlı asistan uygulamalar için API’leri de destekliyor. Belli Başlı taşıyıcı esnekliği, içerisinde 802.11ac, 802.11ad, 802.11ax veya Powerline teknolojilerinin de yer aldığı mesh ağlarının performansını en üst seviyeye çıkaracak bir dizi taşıma seçeneği sunuyor.  Qualcomm® IoT Temas Nitelik Seti ağ genelinde Wi-Fi, Bluetooth, CSRmesh™ temas ve 802.15.4-tabanlı teknolojilerin uyumlu ve eşzamanlı olarak çalışmasına muavin olurken daha önce duyurusu yapılmış irtibat protokollerini, bulut servislerini ve yazılım framework’lerini de destekliyor. Bu sayede bu platform, öbür temas teknolojileri ve ekosistemleri için evrensel bir çevirici görevi görerek üreticiler, geliştiriciler ve tüketiciler için karmaşıklığı azaltıyor ve fragmentasyon sorunlarını azaltıyor. Qualcomm Mesh Ağ Referans Tasarımı üreticilere modern özelliklere sahip yeni cins ağ ürünlerini ticarileştirebilmeleri için avantajlı bir yol sunuyor. Bu sayede bağlantı ve kontrol mekanizması ağ içerisine alınarak, OEM’ler, bulut sağlayıcıları ve IoT istemci/aygıt ekosistemi için yeni iş ortaklarının önü açılıyor.  Önceki HaberPlayStation 3 İçin Yolun Sonu Göründü! Sonraki HaberABD Başkanı Trump Almanya’nın ticaretine kızdı!
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri