Qualcomm ve Google’dan VR işbirliği

63

Qualcomm, Google I/O 2017 Konferansı‘nda, Qualcomm Snapdragon 835 VR platformunun güç vereceği bağımsız Daydream VR başlığı referans tasarımını ilerletmek için Google ile işbirliğine gittiklerini duyurdu. Yeni geliştirmeler, Qualcomm Technologies ve Google’ın başlığın zeki telefonlarda çalışmasını sağlayan önceki işbirliği üzerine edildi.  

Konuyla ilgili tanımlama yapan Qualcomm Technologies, Inc. Mahsul Yönetiminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Keith Kressin, “Google ile birlikte bir kere daha çalışmaktan ve Daydream platformu ile Snapdragon’un üstteki düzey deneyimlerini sunacak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Şirketlerimiz aynı vizyonu paylaşıyor: Herkesin, kablolar kadar sınırlanmadan, zengin VR deneyimlerini akıllı telefonlarından ya da özel VR başlığından faydalanmasını olası kılmak.” dedi.

Yeni geliştirmeler, 2016 sonbaharında duyurusu yapılan Snapdragon 821 ve 820 işlemcilerin desteklediği Daydream-uyumlu cihazlara ilave olarak yapıldı. Google ile senelerdir devamlı çalışmaların sonucu olarak artık kullanıcılar, Daydream ile zeki telefonlarında ya da egemen şekilde VR deneyimlerini yaşayabilecek.

Google’ın Sanal Gerçeklikten Sorumluluk Sahibi Başkan Yardımcısı Clay Bavor ise açıklamasında şunları söyledi: “Qualcomm ile yakın işbirliği sonucu geliştirilen bağımsız Daydream başlık referans tasarımı doğruca üreticiler, VR cihazları için yeni kategoriler sunabilecek. Bu başlıkta, VR için gerekli olan her şey var. Her şey başlığın içerisine yerleştirildi ve kullanımı da başa takmak kadar basit. Bu başlık sahip olduğu WorldSense özelliği ile harici bir ekipmana gereklilik duymadan konumsal izleme yapabiliyor. Başlıkların bu yılın sonunda raflardaki yerini almasını planlıyoruz.”

Yeni egemen Daydream başlık referans tasarımı izleme kameraları ve diğer sensörler için de özellikler kullanıyor. Bu sayede Google’ın başlık içerisine yerleştirdiği Tango tabanlı izleme teknolojisinden en iyi şekilde faydalanılıyor.

Önceki HaberKağıttan Bükülebilen Ekranlar Reel Olabilir! Sonraki HaberGoogle, Sertifikalı 360 Derecelik Kameralar Yapacak
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri