“Reel” kablosuz sorumluluk geliyor!

58

Kablosuz yük kulağa bir fikir gibi gelebilir; cihazınızı şarj platformu üstüne bırakın ve kablo karmaşasına girmeden çok miktar edin… Fakat bu teknoloji bile temelde yatan büyük bir sorunu çözmekte eksik kalıyor, bu da cihazınızı belirli bir yerde uzun süre ayrılmak zorunda olmanız. Lakin merak etmeyin, bilim insanları bu sorunu gidermenin bir yolunu kuantum dünyası içerisinde bulmuş olabilir.

Şu anda, kablosuz veya endüktif sorumluluk teknolojisi elektromanyetik alan kullanarak kısa mesafelerde enerji iletebiliyor. Bu yüzden, kablosuz da olsa cihazınız sıkıntı platformunun üzerinde durması gerekiyor. Ancak Shanhui Fan ve Stanford Üniverstesi‘deki ekibi, Nature‘da yayınladıkları makalede, bir metreye değin uzakta bulunan bir pili çok miktar edebilen kablosuz çok miktar teknolojisinden bahsetti. Cihaz bu menzil zarfında kıpırdasa da temas kopmuyor ve sorumluluk devam ediyor.

Bu teknoloji kauntum mekaniklerinde yer alan aynı zamanlı simetri adlı prensip ile kendini düzenleyen bir şiddet akışı sağlıyor. Yan bir büyütücü alet, verici ve müşteri arasındaki baskı akışını otomatik olarak denetleme ediyor. Cihaz sorumluluk aletinden uzaklaştıkça, şiddet seviyeleri, sürükleyici ve sürekli bir akıntı karşılamak için otomatik olarak ayarlanıyor.

Teknolojinin alıcı kullanımına hazırlanmış ışık halkası gelebilmesi için daha fazla erken. Araştırma ekibinin deneyleri sadece bir LED ampul ile gerçekleştirildi. Yani reel bir telefon ya da benzer bir cihazın sorumluluk edilmesi için daha çok zaman var. yine de, bu epeyce umutlu bir adım. İlerleyen yıllarda bu teknolojinin daha bile uzun mesafelerde çalışması sağlanabilir. New Scientist‘e göre geliştirici ekip, gelecekte benzer bir teknoloji ile yörüngeye güneş panelleri yerleştirerek yüzeye yüksek miktarda enerji sağlamayı düş ediyor.

Önceki HaberChrome Dev, Adres Çubuğunu Aşağı İndirdi!  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri