Robotların hiç şakası değil!

46

Franklin Robotics, bahçıvanlık işleri için bir robot geliştiriyor; adını da Tertill olarak belirlemiş. Projenin arkasındaki isimlerden biri olan Joe Jones aslında fazla da tanıdık olmayan yok; konut süpürme robotu Roomba‘yı bize sunan kişi.

Tertill bir fazla yönden Roomba‘ya benziyor ama önemli bir farkı var: Bu kere bahçenizde dolaşıyor ve toz yerine yabani otları topluyor.

Joe Jones, kendi bahçıvanlık projesinde yabani otlara karşısında savaşında bezginlik düşmüş ve Tertill’i geliştirme ihtiyacı hissetmiş. Tertill güneş enerjisiyle çalışıyor. Yani bahçenizde günlerce devriye gezebilir. Pisliklerin arasından pek zorlanmadan geçebiliyor ve bununla birlikte su geçirmiyor.

Robot, büyük bitkilerinizi ve çiçeklerinizi de ayırt edebiliyor; yani bu sayede onlarla karşılaştığında onları kesmiyor. Ayrıca, eğer Tertill’in yok etmeye çalışacağı küçük fidanlarınız varsa, onlara bir kelepçe takarak Tertill’in müdahalede bulunmamasını sağlayabiliyorsunuz.

Proje şu lahza için Kickstarter’da ve fon topluyor. Ama firma daha çoktan satmak fiyatını 300 dolar olarak duyurdu.

Önceki HaberMicrosoft’un Esrarengiz Patenti Ne Anlatıyor?  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri