Samsung Exynos 9610 geliyor

57

Çin kaynaklı raporlara kadar, Samsung’un sekiz çekirdekli yeni işlemcisi Exynos 9610 şu an kapalı kapılar ardında geliştirilme aşamasında. Orta segmente karşın Qualcomm Snapdragon 660 ile rekabet edeceği söylenen Exynos 9610, Snapdragon 660 ile benzer bir performans elde edecek.

İddialara tarafından Exynos 9610’da 4 adet Cortex-A73 çekirdeği, 4 adet de Cortex-A53 çekirdeğinden oluşacak. 14 nanometre imal sürecinin eseri olacak olan Exynos 9610, grafik ünitesi olarak Finansal-G72 MP3’ü ve modem olarak ise Netcam Cat. 13’ü taşıyacak.

İlginç bir detaysa, Exynos 9610’un “Exynos 9” serisine uygun isimli birincil işlemci olacağı. Exynos 8895’e de benzer seride yer verilmiş, ama bu hamle terminoloji bakımından bağdaşmazlık yaratmıştı.

Yine iddialara kadar Samsung, Exynos 9610 işlemcisini bu yılın son çeyreğinde tüketici cihazlarında yer vermeye başlayacak. Bu cihazların hangileri olduğu ise şimdilik belirsizliğini koruyor. öte taraftan Samsung da hemen şimdi konuyla alakalı resmi bir açıklamada bulunmuş değil.

Önceki HaberSketchUp ile 3 boyutlu çizimler oluşturun!  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri