Samsung’da bir acayip hırsızlık!

30

Samsung’dan iki yıl içerisinde 8.000‘den pozitif telefon çalan bir çalışan yakayı ele verdi. Çalınan cep telefonların, Güney Kore’deki bir satıcıya 800 milyon Güney Kore won’una (ya da 711,743 dolar) satıldığı anlaşıldı.

Lee olarak bilinen adam, Samsung’a 2010 yılında katıldı. Normalde bu tür olaylara önlemek için çalışanların ceset tarayıcısından geçmesi gerekiyor. Yalnız Lee, tekerlekli sandalye kullandığı için bu tarayıcılardan geçmiyordu; dolayısıyla bu durumu telefonları kaçırmak için kullanabildi.

Samsung bu problemi, satmak için işaretlenmemiş telefonlarını Vietnam‘da görmeye başlayınca fark etti. Lee, bu kaçakçılıktan elde ettiği parayı 900 milyon won’a ulaşan (800,000 dolar) kumar borcunu ödemek için kullanıyordu.

Samsung bu seneye, en son cihazları Galaxy S8 ve Galaxy S8+ ile çok iyi bir açılış yaparak girmişti. Daha birincil haftalarda beş milyonun üzerinde cihaz satan işyeri, yakında Galaxy Note8’i de piyasaya sürerek, geçen senenin Galaxy Note7 olayını unutturmak istiyor.

Önceki HaberSamsung, Kendi Bixby’li Hoparlörünü Üretebilir! Sonraki HaberBilim Adamlarından Bitkilerin Beyni Araştırması
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri