Samsung’dan Apple’a yeni darbe!

63

Piyasa araştırma şirketi IDC yayınladığı yeni raporda Batı Avrupa’da, 2017’nin ilk çeyreği için tablet piyasasının durumunu paylaştı. Bu bölgede tablet piyasası geçen yıla tarafından %1.7 küçülmüş durumda. Piyasanın taşıyıcı rolünü üstlenen Android tablet satışlarındaki iyileşme ile birlikte toplam 7,1 milyon adet mahsul satıldı.

Samsung, bu yılın ilk çeyreğinde yılık büyüme oranlarını paylaşan bir kaç büyük OEM’den biriydi. Samsung sadece büyümekle kalmadı, şirketin tabletleri 2017’nin ilk çeyreğinde Batı Avrupa’da iPad‘i ikinci sıraya itmeyi başardı.

Verilere göre Samsung yılın ilk çeyreğinde 1.89 milyon tablet satmayı başardı, geçen yılın benzer döneminde bu rakam 1.6 milyondu. Şirket derhal Batı Avrupa’da tablet piyasasının %26.5’ini elinde bulunduruyor, keza yıldan yıla %17.9 artış kazanıyor.

Apple ise benzer vakit aralığında 1.54 milyon iPad satmayı başardı, geçen yıl bu rakam 1.74 milyondu. iPad derhal Batı Avrupa tablet piyasasının %21.7’sine sahip ve geçen yıla oranla %11.5 düşüş yaşamış durumda.

20170521121245779106.jpgSamsung'dan, Apple'ı Üzecek Tablet Haberi!

Rapor hem manâlı bir detayı da gözler önüne seriyor: iPad tabletler 600€ değerinin üzerinde olan bütün tabletlerin yarısını oluşturuyor. Bu da yüksek nitelikli tablet olmak isteyen Batı Avrupalı müşterilerin iPad alma olasılığını yükseltiyor.

Önceki HaberFacebook’tan Yeni Yemek Yemek Siparişi İşlevi!  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri