Seagate’ten uçan disk

102

Genellikle havadan çekim edebilmek nedeniyle uzakta kumandayla kullanılan Drone’ların çekim kalitesinin artmasıyla birlikte ürettiği içeriklerin boyutu da artmaya başladı. Dolayısıyla bu verileri depolamak ve bambaşka ortamlara taşımak da şiddet ışık halkası geldi.

Veri depolama çözümleri üreticisi Seagate bu durumu kolaylaştırabilmek adına, DJI meslek birliğiyle Drone’ların ürettiği video ve fotoğrafları aynı zamanlı depolayabilecek bir disk üretti.

Fly Drive adındaki disk, 2TB kapasiteye sahip. Bu kapasitede takriben 250 uçuş içeriğinin saklanması olası olacak.

Seagate’in portatif disklerinden sorumluluk sahibi Türkiye Yöneticisi Erhan Arslan, sahada çekim yaparken pat diye fazla SD kart, kart okuyucular ve kablolarla uğraşmanın kuvvet olduğuna değinerek, disk üzerinde yer alan SD kart okuyucu doğruca görüntüleri Fly Drive’a hızlıca aktarmanın olası olduğunu söyledi.

USB 3.1 yoluyla bilgi aktarımı yapılabilen Fly Drive, muhtemel açık hava kazalarına karşısında da koruyucu bir kasaya sahip.

Keza Mac hem de Windows ile ahenkli olarak çalışabilen Fly Drive’a sahip olan kullanıcılara, kaydettikleri görüntüleri en iyi şekilde düzenleyebilmeleri için Adobe Premiere Pro CC programı da iki ay ücretsiz sunulacak.

Önceki HaberOne Plus 5’in Fiyatı Hiç De Ekonomik Olmayabilir  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi hilesi