Spotify, dur durak tanımıyor!

67

Her ay 140 milyondan pozitif insan Spotify’da müzik dinliyor. Bilginin kaynağı, satışlardan sorumlu Brian Benedik’in bir blog yazısı. Işyeri, en son geçen yıl dinleyici sayısı 100 milyona ulaştığında bunu bildirmişti.

140 milyon çağrıda bulunmak oluyor ancak, Spotify en yakın rakibi olan ve reklamlarla ücretsiz müzik akışı sunan Pandora‘dan iki kat artı etkin dinleyiciye sahip. Tabii oysa buna milyardan fazla bir kullanıcı sayısı olan ve insanların ücretsiz müzik videolarını “dinlediği” YouTube dahil yok. Hem YouTube bunlarla ilgili istatistik sunmuyor.

Son beş senede, millet iTunes gibi müziği direkt olarak satın aldığınız hizmetlerden, Spotify gibi ya aylık ücretli üyelikle, veya reklam izleyerek “açık-büfe” müzik sunan hizmetlere çabuk bir geçiş yaptılar. Spotify bedava özellikler ve ilave olarak ücretli ayrıcalıklarıyla, Pandora gibi bedava akış hizmetlerinin ve Apple gibi sadece ücretli hizmetlerin önüne geçmeyi başardı. Apple Music şu lahza 27 milyon üyeye sahipken, Spotify 50 milyon ücretli üyeye sahip.

Bunlara karşın, çoğu sözde müzik akışı servisi gibi Spotify da para kaybediyor. Satışların benzeri yarıya yükselerek 2.9 milyar Euro’ya çıkmasına rağmen, etkinlik zararı 349.4 milyon Euro’ya yükselmiş durumda.

Önceki HaberMicrosoft’tan One X ve PS4 Pro hakkında flaş açıklama!  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri