Telefon varsa, büyük ekrana lüzum değil!

60

Görünene göre ekran boyutu böylece da önemli değilmiş; yarımızdan fazlamız bundan böyle videoları telefonlarımızdan izliyoruz. Bu yılın birincil çeyreğinde mobil alanından rekor miktarda video izlemesi gerçekleşti ve bu rekor Dünya genelindeki video oynatmalarının az kalsın %57’sini oluşturuyor. Asya-Pasifik bölgesi %61 mobil izleme ile liderliğini üstleniyor ve Kuzey Amerika’da da video izlemelerinin yarısından daha fazlası mobil alanından geliyor. Bu oranlar, video çözümlemeli hizmetleri sunan Ooyala‘ya ait.

Raporda bilhassa Asya-Pasifik bölgesinin mobil video alanındaki hızlı büyümesine uyarı çekiliyor. Bu bölgede artma, bir önceki yıla göre %15 oranına ulaşmış durumda. Keza küresel olarak bütün ekran boyutlarında 20 dakikalık videoların maksimum izleyici dikkati çeken videolar olduğu da belirtiliyor.

Ooyala’nın baş analisti Jim O’Neill‘in söylediğine kadar “mobil cihazların kabullenilmesi yavaşlamıyor ve tüketiciler uzun süreli içerikleri akıllı telefon ve tabletlerde izlerken kısa klipleri izledikleri dek rahatlar.”

Video izleme alışkanlıklarının avucumuzda yer alan cihazlara yönelmiş olması öyle de büyük bir sürpriz yok. Telefonlar ve tabletler hızlı bir şekilde ziyafet merkezleri haline dönüştüler ve kullanılan mobil data miktarı oldukça yüksek. Mesela Kuzey Amerika’daki data kullanımının önümüzdeki beş sene içerisinde üç katının üstüne çıkması bekleniyor…
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi hilesi