Tesla için yeni dönem başlıyor!

73

Tesla, neredeyse on yıl önce Elon Musk tarafından bir blog yazısında kayıtlı büyük planına uyarak, Tesla Motors için yeni bir döneme giriyor.

Plan, Tesla Roadster adlı bir spor araba üretip, geliri “The Model S” adlı daha ucuz bir araba üretmek ve bu satışlardan elde edilen para ile de daha da satın alınabilir bir araba – Model 3 – üretmekti. Model 3 için en büyük direkt muhalif ise Chevy Bolt’tu. GM göre belirtilene tarafından bu vasıta 320km’nin üzerinde menzile sahip olacak ve 30.000 dolar civarında fiyata satılacak.

Elon Musk’ın yeni açıklaması ile Tesla’nın, Eylül ayında yeni bir elektrikli arabulucu tanıtacağı belirtildi. Ayrıca 18-24 ay içerisinde bir elektrikli kamyonun da tanıtılacağı duyuruldu. Geçtiğimiz sene CEO’nun diğer alanlara genişleme planı ile ilgili açıklamasının arkasından analistler, firmanın var olan talebi karşılayabileceğinden muhakkak olmadıklarını söylemişti.

Tesla’nın şu andaki aracı, orta seviye için sunulmakta ve firmanın bir yılda üretebildiğinden fazla daha pozitif – 400.000 adet – ön sipariş almış durumda. Bu yılın ilerleyen zamanlarında üretimine başlanması bekleniyor. Analistlerin görüşüne karşın yatırımcılar, Musk’ın sözünü tutabileceğine inanıyor.

Kamyon hakkında ise Elon Musk, ekibinin harikulade bir meslek çıkarttığını ve aracın “fiilen üstteki düzey” olacağını söylüyor. Ayrıca Musk, Roadster spor aracının bir sonraki sürümünün üstü açılabilir olacağını müjdeliyor.

Sonraki HaberGalaxy S7 Edge Sahiplerinin Yükseltmesine Lüzum Var mı? Önceki HaberSiber Tehditler Finansal Şirketlere Milyonlar Ödetiyor
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri