Tor Browser artık daha da “sağlam”

42

Gizliliğe çok tartma veren kullanıcıların gözde internet tarayıcısı Tor’a yeni gelen güncelleme, beğenilmeyen şahısların onları takip etmesini daha da zorlaştırıyor. Tor Browser‘ın 7.0 sürümü, bir Firefox açığını kullanarak kullanıcının kimliğini bulmaya çalışanların işini epey zorlaştıran bir sandbox özelliği getiriyor. Geliştirici Yawning Angel’ın dediğine tarafından, bu Plato’nun Mağara alegorisi’ni andırıyor: “Tor Browser’ın tek bildiği gerçeklik, sandbox’un içi. Onun, Tor Network dışında bilgisayarınızın geri kalanıyla (dış dünya) etkileşime geçmesine engel oluyoruz.”

Çeper zorlama hatırladığınız felsefe derslerini bir kenara bırakacak olursak, sandbox’un yaptığı şey temelde; dosyalarınızı, reel IP’nizi ve MAC adresinizi tarayıcıdan gizlemek. Bu yüzden Angel’ın dediğine kadar, Tor Browser’ın bilgisayarınız hakkında, dolayısıyla sizin hakkınızda, öğrenebileceği bilgiler sınırlı olacak.

Güncelleme keza Windows ve macOS kullanıcıları için bazı yeni gereksinimlere sahip. Görünüşe bakılırsa SSE2-destekli olmayan Windows donanımında çalışmayacak, Apple makinelerde çalıştırmak içinse OSX 10.0 ya da ilerisine ihtiyacınız olacak.

Önceki HaberiOS 11’in En Kayda Değer 9 Özelliğini Sıraladık!  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri