Torrent devi yine yasaklanıyor!

109

Kurucularının uzun vakit önce ortadan kaybolmalarına rağmen, The Pirate Bay hala dünyadaki en büyük korsan sitelerinden biri olarak varlığını sürdürüyor. Son on yıl içerisinde, torrent ağı kapatıldı, baştan açıldı ve aralıksız olarak davaların hedefi oldu. Bu davalardan biri ise fakat derhal sonuca yaklaşıyor. Avrupa Yargı Divanı (AAD), Hollandalı ISP’lere (Internet Service Provider) (İnternet Servis Sağlayıcısı) The Pirate Bay’e erişimi engellemeleri gerektiğini, çünkü kullanıcıların korsan içerikleri elde etmeleri için iletişimi kolaylaştırdığını söyledi.

“The Pirate Bay gibi telif hakkı ile korunan çalışmaları paylaşmayı olası hale getiren bir çevrim içi platformu yönetmek, bir telif hakkı ihlali oluşturabilir” diyen ADD, diğer Avrupalı ISP’lerin de The Pirate Bay ve yarı yasa dışı torrent web sitelerini yasaklamasının önünü açabilir.

İLGİLİ HABER Pirate Bay’in gemisi battı! Önceki HaberGalaxy S8, iPhone 7’ye Toz Yutturdu! Sonraki HaberMicrosoft’un Suni Zekası, İnsanlığın Rekorunu Kırdı!
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir