tvOS 11 tanıtıldı!

13

Apple, Pazartesi günü WWDC 2017’nin açılış konuşmasında iOS, macOS ve watchOS’u tanıttı oysa tvOS’tan bahsetmedi. Firma, tvOS 11’i tanıtmak için “tvOS’ta neler yeni?” adlı bir diğer oturum düzenledi.

Tanıtım için çok heyecanlanmayın çünkü bu tanıtımın bambaşka yapılmasının nedeni, iOS 11 veya macOS High Sierra gibi büyük bir güncelleme olmaması. Yeni özelliklere bakacak olursak, Apple’ın söylediğine kadar On-Demand Resources (veya ODR) işlevinde yapılacak bir değişim, geliştiricilerin uygulamaların indirme boyutlarını küçültmelerini sağlayacak. Maksimum paket büyüklüğü ise 200MB’tan 4GB’a yükseltildi.

iOS ve macOS’ta yıllardır yer alan sağdan sola içten yazılan dil desteği de tvOS’a eklenmiş bulunuyor. Bazı yenilikler ise çok daha küçük. Örneğin geliştiriciler, artık saydam olmayan düğmeler ekleyebiliyor ve arka plan rengi kullanabiliyorlar. blurOverFullScreen öğesi ise geliştiricilerin mesela Apple TV’nizi uyku moduna aldığınızda tüm ekranı bulanıklaştırmasını sağlıyor. Yeni preferredUserInterfaceStyle öğesi ise geliştiricilerin öbür temalarla daha kuytu çalışmasını, kullanıcı göre belirtilmemiş ise tema seçebilmesini sağlıyor.

Geliştirici önizleme sürümü yayınlanan tvOS 11’in herkese açık beta’sı bu ayın sonuna içten, final sürümü ise sonbaharda çıkacak.

Önceki HaberApple Music, 27 Milyon Üyeye Ulaştı Sonraki Haberletgo, İkinci El Eşya Pazarı Yerleri Arasında Lider
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri