Ucuz telefon; ama “reklamlı”

40

Yerinde fiyatlı telefon üretmeyi seven Wileyfox, kilit ekranınızda reklam görmeye katlanabilirseniz, yeni telefonlarını size daha da ucuza satacak.

Işyeri, telefonlarının “Add-X” sürümlerini alanlar için yüzde 42 gibi ciddi indirimler sunuyor. Reklamlı telefon uygulamasını Amazon’un ABD’de sattığı telefonlarda da görmüştük. Wileyfox, Add-X’in sizi daha az rahatsız edeceğini söylüyor. Yeni bir cihaz aldığınızda doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi girmeniz isteniyor. Bu data, size ilk aşamada isabetli reklamlar göstermekte kullanılıyor. Sonraki reklamlar, etkileşimde bulunduğunuz ve kapattığınız reklamlara kadar belirleniyor.

Wileyfox, etkileşimde bulunduğunuz hizmet ya da ürünlerle ilgili bilgi toplamıyor. Yani kilit ekranında reklamla kurduğunuz etkileşimin dışarıda herhangi bir veri toplanmıyor. Gösterilen reklamlar yaşınıza uygun olarak seçiliyor. Işyeri topladığı verilerle ilgili şeffaf olmaya da hazırlanmış.

Reklamlar, uyarıların önüne geçmiyor ve sadece bir kaydırmayla kaldırılabiliyor. bununla beraber telefonunuz, reklamları göstermek için birazcık daha fazla mobil bilgi kullanabilir. Firma, aylık veri tüketiminin 20MB’tan pozitif olmayacağını söylüyor. Bu minik rahatsızlıklara katlanmaya razıysanız, Wileyfox’un telefonunu 70 sterlin ucuza alabiliyorsunuz.

Önceki HaberCanvas Infinity Pro: Çift Ön Kameralı Telefon Sonraki HaberAileniz Meraklıysa, Face ID’ye Güvenmeyin!
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir