VMware Horizon Cloud’u Azure’a taşıyın

48

Bulut altyapısı ve iş mobilitesi alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden VMware Inc. (NYSE: VMW), VMware Horizon® Cloud çözümünü Microsoft Azure üzerinden sunacağını duyurdu. Bu entegrasyon müşterilerin Windows 10’a geçişini hızlandıracak ve VMware’in sanal masaüstü ve uygulamalarını global çapta büyümeye sürekli, dünyada 38 bölgede kullanılan, Azure’a getirecek.

VMware Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Son Kullanıcı Bilişim Genel Müdürü Sumit Dhawan yaptığı açıklamada, “VMware Horizon Cloud’ın Microsoft Azure’a eklenmesi baştan sona VMware, sanal masaüstü ve uygulamalar için müşterilerine birkaç altyapı seçeneği sunacak ve bu platformlar arasında elastik bir şekilde geçiş yapmalarını sağlayacak eşsiz bir konuma sahip olacak. Bu, VMware’in bulutlar geneli stratejisinin ve inovasyonu hizmet olarak masaüstü (DaaS) kategorisine nakliye konusunda 2009 yılından bu yana aralıksız öncülüğünün bir örneği.” dedi.

Horizon Cloud müşterilere sanal masaüstü ve uygulamalar sunmaları ve yönetmeleri için tek bir denetim paneli üzerinden altyapı arasında seçim yapmalarını karşılayan özgün bir çözüm olarak öne çıkıyor. VMware’in hibrid bulut stratejisi doğru müşteriler, birkaç montaj seçeneği aralarında seçim yapabiliyor ve dilekçe amaçları, istihdam durumları ve ekonomik yapıları değiştiğinde bu seçenekleri devingen bir biçimde değiştirebiliyor. Sanal masaüstü ve uygulamaların ölçeklenmesi konusunda böylesi bir elastikiyet sunan tek çözüm olan Horizon Cloud’un sunduğu faydalar aralarında şunlar bulunuyor:

VMware’den Bütün Idare Edilir Genel Bulut Altyapısı – Masaüstü olarak hizmet (DaaS) deneyimi, çabuk ölçeklenebilirlik ve varsayım edilebilir ekonomi için buluttaki altyapı yönetimini dış kaynak ile yerine getirmek isteyen kurumlar için geliştirildi. Microsoft’un Sunduğu Genel Bulut Altyapısı – Azure abonesi olan kurumlar için ideal bir çözüm olup, Azure’u altyapı biçiminde hizmet (IaaS) modeliyle Horizon Cloud’a bağlayarak Horizon sanal masaüstü ve uygulamalarının sunulmasını ve yönetimini sağlıyor. Hiper-Birleşik Altyapılar Araçlarıyla Kendi Kurum İçi Altyapını Getir – Kendi sanal masaüstü altyapıları üstünde daha artı kontrole sahip edinmek isteyen kurumlar için tasarlanmış olup sağlam emniyet ve performansa gereksinim duyanlar için ideal bir çözüm.

IDC’nin 2016 yılındaki Marketscape araştırmasına göre,  “Horizon doğru, müşteriler iş ve çözüm stratejilerini en iyi şekilde bir araya getiren ve sanal masaüstü ve uygulamaları sunma kapasitesi kazandıran endüstrinin lider çözümünü kullanıyor.”  

Microsoft Corporation Başkan Yardımcısı ve Geliştiricisi Steven Guggenheimer ise açıklamasında şunları söyledi: “Dünyanın dört bir yandaki kurumlar, BT çözümlerini kullanabilmek için buluta yöneliyor. VMware’in Horizon Cloud’ı ve kurumsal müşterilerini Azure’a getirmesinden heyecan duyuyoruz.”  

IDC Araştırma Direktörü Robert Young da yaptığı değerlendirmede, “Geçen yıllar içerisinde olgunlaşan DaaS, çağdaş masaüstü stratejisi arayışı içerisinde olan müşteriler için günümüzde maliyet tasarrufu, performans ve beceriklilik sunuyor. Microsoft Azure gibi önemli bir bulut platformuna eklenmesi, VMware Horizon’ın Windows 10 masaüstü ve uygulamalarını ayrı bir şekilde idare etmek ve sunmak isteyen müşteriler arasındaki kullanımını arttırma potansiyeline sahip.” dedi.

Hydrite Chemical Company Bulut Servisleri Müdürü Kevin Klosiewski şunları belirtti: “Bilişimin geleceğinin sanal olduğuna inanıyoruz. VMware Horizon Cloud sayesinde yeni müşterilerimiz için masaüstü ve uygulamaları çok çabuk bir şekilde kurabiliyor ve büyük bir kıvraklık sunuyoruz. Sahada tablet kullanan satmak ekiplerimiz olsun veya ince istemciler ile çalışan personelimiz olsun, çalışanlarımız çabuk ve kolaylıkla masaüstü ve uygulamalarına erişebiliyor.”

Bulunabilirlik

VMware Horizon Cloud’ın Microsoft Azure üzerinde 2017 yılının ikinci yarısında kullanıma sunulması bekleniyor.

Önceki HaberBoeing ve DARPA’dan Yeni uzay Uçağı! Sonraki HaberSony’nin Yeni PlayStation 4 Sürprizi Fazla Yakında!
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri