Wi-Fi 802.11ad geliyor!

43

Qualcomm , 802.11ad Wi-Fi teknolojisinin faydalarını kurumlara ve yapı dışı ortamlara getireceğini açıkladı. Qualcomm Technologies’in 802.11ad çözümleri halihazırda dizüstüler, kablosuz dock’lar, zeki telefonlar ve ev ağ ürünleri için çoklu-gigabit temas sağlıyor. Qualcomm Technologies acilen ise 802.11ad portföyünü ağ kapasitelerini arttırmak ve değişmez geniş bant erişimi arzetmek isteyen kurum ve operatörlerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde genişletti.

Qualcomm Technologies, üç bantlı erişim noktaları ve bina dışı ürünleri, bu yıl pazara sunmak için önde gelen kurumsal OEM’ler ile birlikte çalışıyor. Bunlar içerisinde MikroTik kadar yakın zamanda duyurusu yapılan “Wireless Wire 60G” bina dışı transparan temas da bulunuyor.

Qualcomm Technologies Mahsul Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Irvind Ghai konuyla ilgili açıklamasında, “802.11ad çok değişik tüketici uygulamaları için büyük vaatler sunuyor. Acilen bu teknoloji ile kurumlara ve operatörlere, ağlarını yapı içi ve dışında genişletmelerini sağlayacak güçlü ve uygun maliyetli bir yol sağlayacağız. Qualcomm Technologies olarak, fiyatı yüksek fiber kurulumların ve fena görünümlü kablolu ortamların önüne geçmek nedeniyle hemen hemen hiç kullanılmayan kablosuz spektrumun avantajından adet edinmek için MikroTik gibi ileri görüşlü meslek ortakları ile çalışıyoruz.” dedi.

MikroTik CEO’su John Tully ise açıklamasında şunları söyledi: “Müşterilerimiz kampüsleri genelinde güçlü bağlantıya ihtiyaç duyuyor. 802.11ad teknolojisinin eşsiz özellikleri, kablo ve fibere alternatif yerinde fiyatlı ve kuvvetli bağlantı imkanı sunuyor. Qualcomm Technologies’in kurumsal alandaki güçlü konumu ve endüstrinin lider 11ad teknolojisi baştan sona performansı, kolay kurulumu ve yerinde maliyeti bir arada bulunduran bir çağdaş yapı dışı ürünü pazara sunuyoruz.”

Önceki HaberApple Tasarımcısından Tam 12.000 Dolar’a Kum Saati! Sonraki HaberBu Küçük Cihaz Wi-Fi Menzilinizi Arttırıyor
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri