Windows 10 Mobile’dan giden nitelik!

62

Microsoft’un mobil sahnesini terk etmek istemediğini, yazılım ve mobil cihazlar alanında yeni girişimlerde bulunacağını öğrenmiştik. Ama bu girişimler esnasında tekrar tekrar olduğu gibi bir takım işlevlerin kaybolacağı anlaşıldı.

Microsoft’un mobil planlarının detaylarını henüz detaylarıyla bilmiyoruz, ancak dedikodulara tarafından UWP olmayan uygulamalar için Silverlight desteği geri çekilecek. Microsoft’un dahili yapıları da bu dedikoduyu destekliyor. Gustave M. göre paylaşılan bir tweet’te bir Silverlight uygulamasını açmaya çalıştığınızda karşınıza çıkan uyarı görünüyor.

Ekran görüntüsünden Windows 10 Mobille’ın Silverlight desteğini geri çekmiş olabileceği sonucu çıkıyor. Windows Store’daki uygulamaların çoğu Silverlight kullandığından bu koşul, Windows mağazasının daha da geride kalmasına niçin olabilir. WhatsApp gibi en popüler uygulamaların bir kısmının Silverlight kullandığını biliyoruz.

Microsoft, Silverlight desteğini geri çekerek mobildeki çalışmalarında daha odaklı bir ayla gelebilir fakat firma bu sırada yarı yolda kalan kullanıcıların öfkesini üstüne çekecek gibi görünüyor.

Önceki HaberGoogle Project Wing ile Drone Teslimatında Manâlı Adım Sonraki HaberAndroid O, Ağustos’ta Dağıtılmaya Başlanabilir!
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri