Windows 10’dan acayip akış!

97

Dedikodulara kadar Microsoft, Windows 10’da kayda değer bir tasarım değişikliği yaparak Görev Çubuğundan erişebileceğimiz bir “Teftiş Merkezi” işlevi sunmaya başlayacak. Kontrol Merkezi, şu lahza Operasyon Merkezi’nde bulunan bir takım işlevleri daha basit erişilebilir ülkü getirecek.

Tüm bu bilgilerin kaynağı, Microsoft’un Windows 10’un son önizleme yapısından paylaştığı, peşinde çabuk sildiği bir ekran görüntüsü. Ekran görüntüsünde, Atama Çubuğunda saatin solunda dikkat çekici çark simgesi, bir takım kullanıcılara tarafından Ayarlar uygulamasına gelmek için yeni bir yol sunuyor. Ancak Windows Central’a konuşan kaynaklara göre simge, yazımızın başında bahsettiğimiz Denetleme Merkezine gelmek için kullanılacak. Denetleme Merkezi, Wi-Fi, Tablet modu, Gürültüsüz saatler gibi ayarları içerecek.

Microsoft bu değişikliği gerçekte de yaparsa, şu anki Işlem Merkezi adamakıllı sade bir hal alabilir ve daha alçak tarafta bulunan denetimlerin hepsini kaybedebilir. Bunun sonucu olarak Operasyon Merkezi’nin yalnızca uyarıları taşıyan bir bölme halinde geldiğini ve adının “Uyarı Merkezi” olarak değiştirildiğini görebiliriz.

Değişikliklerin herkesin kullanacağı Windows 10’a nasıl yansıyacağını bu sene yayınlanacak olan Fall Creators Update ile birlikte göreceğiz. Bu güncelleme, muhtemelen bildiğiniz üzere Fluent Design System dahilinde Windows 10’un tasarımında bir takım değişiklikler yapacak.

Önceki HaberYeni XE70 Serisi Sony 4K HDR TV’ler Tanıtıldı!  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir