Windows atfetmek kolaylaştı!

52

Apple, macOS Sierra‘ya yaptığı güncellemeyle işletim sistemine bir düzineden artı güvenlik onarımı sundu. macOS’u 10.12.5 sürümüne yükselten güncelleme, Mac’e Microsoft’un en son işletim sistemi Windows 10’u yüklemeyi de kolaylaştırdı.

Güncelleme notlarına göre Sierra 10.12.5, “Boot Camp’ı kullanarak Windows 10 Creators Update’i medyadan egemen olarak yüklemeye izin veriyor”. Windows 10’a gelen son büyük güncelleme olan Creators Update, geçen ay yayınlanmıştı. macOS’la bütünleşik sunulan Boot Camp, Mac sahiplerinin makinelerine Windows yükleyebilmelerini sağlıyor. Elbette bunun için bir Windows lisansına sahip olmanız gerekiyor.

Windows 10 Creators Update’i yüklemek isteyen Mac kullanıcıları, daha öncesinde dolambaçlı bir yol izliyorlardı. Microsoft’un güncellemeden önce yayınlanan yardım belgelerine kadar Mac kullanıcılarının önce 2016’da meydana çıkan Windows 10 Anniversary Update’i .iso dosyasından Boot Camp ile yüklemeleri, gerisinde Boot Camp üzerinden Creators Update’e güncellemeleri gerekiyordu.

Birkaç gün önce yayınlanan güncellemeyle birlikte kullanıcılar, artık bu zahmete dayanmak zorunda yok. Creators Update’i, bir başka deyişle Windows 10 1703’ü bundan böyle doğruca Boot Camp üzerinden yükleyebilirsiniz.

Önceki HaberLG G7 ve LG V30, OLED Ekranla Gelebilir! Sonraki HaberRCT2 oyunundaki misafir etme parkı için 10 yıl harcadı!
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Ajansı Seo çalışmaları Of page seo eTicaret danışmanlığı ezine peyniri en iyi ezine peyniri ezine peyniri nereden alınır ezine inek peyniri ezine koyun peyniri ezine keçi peyniri