Xbox One X, PS4 Pro’ya karşı…

52

Xbox One X artık hakiki. Microsoft, en yeni konsolunu E3’teki basın konferansında ortaya çıkardı. Cihazın teknik özelliklerinin bir kısmı, aslında iki ay önce ortaya çıkmış ve Microsoft kadar doğrulanmıştı. Acilen ise konsolun Xbox One’ın üzerine neler koyduğunu bütünüyle biliyoruz.

Bildiğimiz detaylardan en önemlisi Xbox One X ve önceki Xbox One konsollarının aynı oyunları oynayabileceği. Fakat “X optimized” etiketiyle çıkan oyunlar, Xbox One X’in 4K çözünürlüğünden faydalanabilecek. Xbox One S’in videolarda 4K ve HDR desteklediği içten, ama oyunlarda sadece HDR’yi destekliyor.

Sony’nin PlayStation 4’ün geliştirilmiş bir modelini piyasaya sürdüğünü muhakkak biliyoruz. PS4 Pro, geçen sene satışa sunulmuştu.

Peki bu iki üst düzey oyun konsolunu karşı karşıya getirirsek, karşımıza nasıl bir tablo çıkar? Aşağıdaki mukayese cevabı size verecek.

Xbox One X PS4 Pro ABD fiyatı 499 dolar 399 dolar Çıkış tarihi 7 Kasım 2017 Çıktı CPU Sekiz özel x86 çekirdeği, 2.3GHz  2.1GHz sekiz çekirdekli özel AMD “Jaguar” CPU GPU Entegre AMD grafik yongası, 6 teraflop performans Entegre AMD Polaris grafikleri 4.2 teraflop performans RAM 12GB GDDR5 8GB GDDR5 Depolama 1TB 1TB Ölçüler 11.8 x 9.4 x 2.4 inç, “en ufak Xbox”  12.8 x 11.6 x 2.1 inç Renk Siyah Siyah Optik sürücü 4K/HDR Blu-ray sürücü Blu-ray/DVD 4K desteği Var Var HDR desteği Var Var Önceki HaberAtari Efsanesi, Yeni Konsolla Geri Dönüyor! Sonraki HaberÜzerine Tıklamanıza Gereksinim Duymayan Virüs Ortaya Çıktı
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir