Xbox One X, PS4 Pro’ya karşısında…

79

Xbox One X bundan böyle reel. Microsoft, en yeni konsolunu E3’teki basın konferansında ortaya çıkardı. Cihazın teknik özelliklerinin bir kısmı, gerçekte iki ay önce ortaya çıkmış ve Microsoft tarafından doğrulanmıştı. Şimdi ise konsolun Xbox One’ın üzerine neler koyduğunu bütün olarak biliyoruz.

Bildiğimiz detaylardan en önemlisi Xbox One X ve önceki Xbox One konsollarının benzer oyunları oynayabileceği. Ancak “X optimized” etiketiyle çıkan oyunlar, Xbox One X’in 4K çözünürlüğünden faydalanabilecek. Xbox One S’in videolarda 4K ve HDR desteklediği içten, ama oyunlarda sadece HDR’yi destekliyor.

Sony’nin PlayStation 4’ün geliştirilmiş bir modelini piyasaya sürdüğünü kuşkusuz biliyoruz. PS4 Pro, geçen yıl satışa sunulmuştu.

Peki bu iki üstteki düzey oyun konsolunu aleyhinde karşıya getirirsek, karşımıza nasıl bir tablo çıkar? Aşağıdaki karşılaştırma cevabı size verecek.

Xbox One X PS4 Pro ABD fiyatı 499 dolar 399 dolar Çıkış tarihi 7 Kasım 2017 Çıktı CPU Sekiz özel x86 çekirdeği, 2.3GHz  2.1GHz sekiz çekirdekli özel AMD “Jaguar” CPU GPU Entegre AMD grafik yongası, 6 teraflop performans Entegre AMD Polaris grafikleri 4.2 teraflop performans RAM 12GB GDDR5 8GB GDDR5 Depolama 1TB 1TB Ölçüler 11.8 x 9.4 x 2.4 inç, “en küçük Xbox”  12.8 x 11.6 x 2.1 inç Renk Siyah Siyah Optik şoför 4K/HDR Blu-ray şoför Blu-ray/DVD 4K desteği Var Var HDR desteği Var Var Önceki HaberAtari Efsanesi, Yeni Konsolla Geri Dönüyor! Sonraki HaberÜzerine Tıklamanıza Ihtiyaç Duymayan Virüs Ortaya Çıktı
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir