Xperia X için yolun sonu göründü!

129

Sony’nin, Xperia X ve Xperia X Compact akıllı telefonlarının satışını durduracağı haberi gündeme bomba gibi düştü. Xperiablog.net‘te oraya çıkan habere kadar, Sony, X ve X Compact zeki telefonlarının da içinde bulunduğu “Premium Standart” kategorisini sona erdirecek. Bu haberle birlikte şüphesiz halihazırda X ve X Compact modellerinin satışının ve hatta desteğinin sonlanacağı fikri de kendini göstermişti. Biz de bu konuyu açıklığa kavuşturmak için yetkililere başvurduk.

Sony Mobile Iletişim Pazarlama Direktörü Don Mesa‘dan aldığımız bilgiye göre, X ve X Compact modellerini de kapsayan Premium Standart kategorisi, bu sene itibariyle son bulacak. Fakat X ve X Compact modellerinin satışı ve desteği devam edecek.

Gelecekte amiral gemisi segmentindeki ürünlerini çeşitlendirmeye ve orta segmente odaklanmaya devam edeceklerini de ifade eden Don Mesa, bu nedenle iki kategori arasında bulunan “orta – üstteki segment” biçiminde de isimlendirebileceğimiz Premium Standart kategorisini rafa kaldırdıklarını söylüyor.

2017052516294663785.jpgSony, Xperia X ve Xperia X Compact'ı Öldürüyor mu?

Yeni ürünler ise fazla uzak değil. Sony, eylül ayında Berlin’de düzenlenecek olan IFA fuarında yeni akıllı telefonlarını tanıtacak. Orada, Sony’nin özellikle odaklanacağını söylediği amiral gemisi segmentinden muhtemelen 2 yeni modelle tanışacağız. Bunlardan biri XZ Premium olacakken, bir diğeri Xperia XZs modeli olacak. Elbette bunun için eylül ayını beklememiz gerekiyor.

Önceki HaberOyunlara Yaz İndirimi Geliyor!  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi hilesi